Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Czechy. Jerzy Brzęczek wskazał największy problem reprezentacji Polski

- W każdym z pięciu meczów traciliśmy przynajmniej jedną bramkę. Gra w obronie to nasz największy kłopot - powiedział Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski, która w czwartek przegrała 0:1 sparing z Czechami.

- Zawsze, jeżeli drużyna przegrywa, mogą być powody do niepokoju. Ale patrząc na to, jak prezentowaliśmy się w drugiej połowie, po jakim prostym błędzie straciliśmy bramkę, jestem spokojniejszy. Gra, zaangażowanie, determinacja, złość. To wszystko dziś było, w moim odczuciu to bardzo duży plus. Sprawia, że jestem pozytywnie nastawiony - powiedział Jerzy Brzęczek na pomeczowej konferencji.

Jerzy Brzęczek: Defensywa wymaga najwięcej poprawy

Trzy porażki, dwa remisy. W pięciu meczach siedem straconych goli, cztery strzelone. Tak wygląda dorobek kadry, odkąd przejął ją Brzęczek. - Zdajemy sobie sprawę, że najwięcej do poprawy jest w defensywie - wskazał w czwartek Brzęczek.

I mówił dalej: - W każdym z pięciu meczów traciliśmy przynajmniej jedną bramkę. Gra w obronie to nasz największy kłopot. Ale jak ktoś spojrzy, zobaczy, że w ciągu dwóch lat defensywa kadry zmieniła się nie do poznania. Kontuzje leczy kilku zawodników i nie są w stanie nam pomóc. Ale powtarzam: po dzisiejszym meczu jestem spokojny. Wierzę, że na wiosnę - w eliminacjach do Euro 2020, które są naszym najważniejszym celem - kadra będzie skuteczna w ataku i w obronie - zakończył Brzęczek.

Polska - Czechy. Robert Lewandowski skomentował swoje pudło

Eliminacje do mistrzostw Europy startują pod koniec marca. Zanim jednak poznamy grupowych rywali (losowanie 2 grudnia), we wtorek reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w tym roku. Z Portugalią, w Lidze Narodów.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ