Wojciech Szczęsny chce się odwdzięczyć Cristiano Ronaldo [WIDEO]

- Dzięki za pomoc przy rzucie karnym w meczu z Milanem. Będę zadowolony, jeśli będę mógł spłacić przysługę udzielając kilku porad na temat rzutów wolnych - napisał Wojciech Szczęsny do Cristiano Ronaldo. I opublikował film z imponującym strzałem z rzutu wolnego.

Była 41. minuta, gdy Milan dostał rzut karny. Medhi Benatia zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia po obejrzeniu powtórki zdecydował o przyznaniu jedenastki. Podszedł do niej Gonzalo Higuain - były piłkarz Juventusu - ale jego strzał obronił Wojciech Szczęsny. Polak delikatnie musnął piłkę, dzięki czemu ta odbiła się od słupka. W ten sposób obronił już drugi rzut karny w tym sezonie. Polak w swojej karierze obronił łącznie 14 rzutów karnych, za to puścił 36. Daje mu to statystykę obronionych "jedenastek" na poziomie 28 procent.

Skrót meczu Milan - Juventus

Wojciech Szczęsny: Cristiano Ronaldo mi podpowiedział

- Co Cristiano Ronaldo szeptał mi przed rzutem karnym? Że Higuain uderza mocno i nisko. Może nie wie, że gram w Juventusie już od roku - powiedział Wojciech Szczęsny po spotkaniu. - Obroniłem ten strzał bo wiem, że zazwyczaj uderza w ten rejon. Ronaldo dodał, bym rzucił się od razu, bo Higuain mocno uderza piłkę. Dobrze go zna, ale miałem też trochę szczęścia - przyznał Szczęsny.

Szczęsny chce się odwdzięczyć Ronaldo

Polak wrócił do tej sytuacji podczas ostatniego treningu reprezentacji Polski przed towarzyskim meczem z Czechami. Bramkarz Juventusu strzelił imponującego gola z rzutu wolnego, film wrzucił na swój profil na Instagramie i oznaczył Cristiano Ronaldo.

- Dzięki Cristiano za pomoc przy rzucie karnym w meczu z Milanem. Będę zadowolony, jeśli będę mógł spłacić przysługę udzielając kilku porad na temat rzutów wolnych - napisał Szczęsny.

Wideo z rzutem wolnym Wojciecha Szczęsnego:

 

Reprezentacja Polski zagra w czwartek towarzyski mecz z reprezentacją Czech. Przewidywany skład kadry Jerzego Brzęczek sprawdzicie TUTAJ. Początek meczu o godz. 18. Relacja w Sport.pl.

Więcej o: