Reprezentacja Polski. Powołania na mecze z Czechami i Portugalią

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Portugalią. Z Czechami zagramy towarzysko 15 listopada w Gdańsku. Pięć dni później zmierzymy się w Lidze Narodów UEFA z reprezentacją Portugalii.

Piłkarze powołani do reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Portugalią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Rafał Pietrzak, Hubert Matynia, Paweł Olkowski

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Damian Szymański, Piotr Zieliński,

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Adam Buksa

Podczas listopadowego zgrupowania reprezentacja Polski zagra dwa mecze. 15 listopada o godzinie 18 biało-czerwoni zagrają towarzysko w Gdańsku z Czechami. 20 listopada o 20:45 w Guimaraes Polacy zagrają ostatni mecz w grupie Ligi Narodów z Portugalią.

Jerzy Brzęczek zaskoczył powołaniami

W porównaniu do poprzednich powołań w kadrze zabrakło miejsca dla Arkadiusza Recy, Karola Linettego, Rafała Kurzawy i Macieja Makuszewskiego. Niespodziankami są powołania dla Matynii oraz Buksy (obaj Pogoń Szczecin).

MŚ 2022 rozszerzone? Reprezentacja Polski miałaby łatwiej o awans

Po październikowych meczach z Portugalią i Włochami Polacy mają zapewniony spadek do dywizji B Ligi Narodów. Na pierwszym miejscu w grupie 3 są Portugalczycy.

Tabela grupy 3:

1. Portugalia - 6 pkt - 4:2

2. Włochy - 4 pkt - 2:2

3. Polska - 1 pkt - 3:5

Relację na żywo z meczów reprezentacji można śledzić w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Zbigniew Boniek: PZPN jest w czołowej piątce globu!

Więcej o: