Tomasz Kędziora ukarany czerwoną kartką w hicie ligi ukraińskiej

Dynamo Kijów przegrało w hicie ligi ukraińskiej na wyjeździe 1:2 z Szachtarem Donieck. Reprezentant Polski Tomasz Kędziora wyleciał z boiska.

Tomasz Kędziora został ukarany drugą żółtą kartką za zagranie ręką w doliczonym czasie gry drugiej połowy. W 94. minucie Denys Harmasz popełnił fatalny błąd, po którym Wiktor Kowałenko strzelił zwycięskiego gola dla Szachtara.

Dynamo Kijów prowadziło dzięki golu Mykoły Szaparenki tuż przed przerwą. Szachtar wyrównał w 55. minucie po trafieniu Juniora Moraesa i zadał decydujący cios w samej końcówce spotkania.

W ten sposób Szachtar ma już 36 punktów i prowadzi w tabeli ligi ukraińskiej - wygrał 12 z 14 spotkań, jedno zremisował i jedno przegrał. Dynamo Kijów jest drugie z ośmioma punktami straty.

Kędziora w tym sezonie rozegrał już 20 spotkań w barwach Dynama Kijów, strzelił w nich trzy gole - po jednym w lidze ukraińskiej, eliminacjach Ligi Mistrzów oraz w Lidze Europy.

24-letni Kędziora jak do tej pory rozegrał pięć spotkań w reprezentacji Polski - ostatnie z Portugalią (2:3) w październikowym meczu Ligi Narodów.