Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Zbigniew Boniek nie godzi się na pomysł Jerzego Brzęczka

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, chciał wrócić do pomysłu jego poprzedników, którzy organizowali zgrupowania kadry tylko dla piłkarzy występujących w Lotto Ekstraklasie. Na takie rozwiązanie nie zgadza się jednak Zbigniew Boniek.

- Selekcjoner miałby chęć zrobić coś takiego, ale według mnie ciężko będzie zorganizować zgrupowanie dla piłkarzy, którzy potem w ogóle nie decydują o sile tej reprezentacji - przyznał Zbigniew Boniek, cytowany przez portal "sport.dziennik.pl". Prezes PZPN skomentował w ten sposób pomysł Jerzego Brzęczka, który - podobnie, jak jego poprzednicy - chciał zorganizować zgrupowanie tylko dla zawodników grających w Lotto Ekstraklasie. Najbliższe miałoby się odbyć w styczniu 2019 roku.

>> Ranking FIFA. Polska znów spada

Boniek sprzeciwia się takiemu pomysłowi, zauważając, że większość z piłkarzy, których Brzęczek powołałby na podobne zgrupowanie, w przyszłości nie stanowiłaby o sile pierwszej reprezentacji. Dowodem tego może być lista powołań Adama Nawałki, który szczególnie na początku swojej przygody z kadrą, był zwolennikiem takich rozwiązań. W 2013 roku, na wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich były selekcjoner powołał m.in. Dariusza Trelę, Rafała Leszczyńskiego, Adama Marciniaka, Tomasza Brzyskiego, Dawida Plizgę, Łukasza Madeja czy Mateusza Zacharę. Wszyscy przygodę z kadrą zakończyli jednak bardzo szybko.

>> Polska - Czechy: bilety sporo tańsze. PZPN wyciąga wnioski z Wrocławia

- Na teraz sytuacja jest bardziej na nie. To wynika też z logistycznych problemów. Przede wszystkim - czy jedziemy oficjalnie jako pierwsza reprezentacja? Bo ja nie mogę się zgodzić na to, żeby w pierwszej reprezentacji zagrali piłkarze, którzy później w niej już nie wystąpią. A skoro to nie będzie pierwsza kadra, to nie ma już żadnej wartości marketingowej. Bo telewizja nie kupi takich meczów - przyznał Boniek.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ