Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Narodów. Polska - Włochy. Wojciech Szczęsny: Motywacji nam nie zabraknie, na porażkę nie pozwoli ambicja

Gramy nie tylko o trzy punkty. Gramy też o to, by pozostać w Dywizji A. Na dopuszczenie myśli o porażce nie pozwala nam nie tylko trudna sytuacja w grupie, ale również ambicja - powiedział Wojciech Szczęsny na sobotniej konferencji prasowej przed meczem z Włochami.

Remis i porażka, to aktualny dorobek reprezentacji Polski w fazie grupowej Ligi Narodów. W niedzielę biało-czerwoni na Stadionie Śląskim zmierzą się z Włochami. We wrześniu podzielili się z nimi punktami, teraz powalczą o utrzymanie w Dywizji A rozgrywek. - Motywacji nam nie zabraknie - zapowiedział krótko Wojciech Szczęsny.

I dodał: Reprezentacja Włoch to bardzo mocna drużyna, z dużą liczbą klasowych zawodników. W ostatnich miesiącach może nie notowała dobrych wyników, ale wciąż jest w stanie grać na wysokim poziomie. W niedzielę znajdzie się w takiej samej sytuacji jak my, bo bardzo potrzebuje trzech punktów.

- Analizowaliśmy grę Włochów. Znam wielu zawodników z ligi włoskiej, ale zawsze trzeba się przygotowywać. To konieczne - kontynuował bramkarz, który ostatnie spotkanie z Portugalią obejrzał z ławki rezerwowych. Teraz, zgodnie z wrześniowymi zapowiedziami Brzęczka, ma jednak zagrać w pierwszym składzie. Selekcjoner przyznał bowiem, że w rozgrywkach Ligi Narodów bramkarz Juventusu będzie grał na zmianę z Łukaszem Fabiańskim. - Nigdy nie zwracam uwagi na presję i rywalizację w składzie. Kiedy trener klubowy czy reprezentacyjny daje mi szansę, to po prostu ją wykorzystuję. Rywalizacja z innymi bramkarzami - Fabiańskim w kadrze i Perrinem w Juventusie - jest kreowana bardziej przez media.

W niedzielę na boisku prawdopodobnie zobaczymy także Krzysztofa Piątka, który w ostatnim meczu z Portugalią zdobył debiutancką bramkę w kadrze. Napastnik Genoi formą imponuje również w Serie A, gdzie zajmuje miejsce na szczycie listy strzelców. - Krzysiek znajduje się w niesamowitym momencie kariery. Wydaje się, że za każdym razem gdy dotyka piłkę w polu karnym, strzela gola. Mam nadzieję, że w niedzielę tą formę również będzie miał, ale później na chwilę przestanie strzelać [w najbliższej kolejce Serie A Juventus Szczęsnego zagra z Genoą Piątka - red.].

Kamil Glik chciałby wrócić do Torino. "Oglądam wszystkie mecze"

Cristiano Ronaldo zapłacił milion dolarów za najlepszych specjalistów. Dokumenty wykradł haker

La Gazzetta dello Sport: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński mają przekonać Krzysztofa Piątka? 60 milionów euro za transfer

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ