Reprezentacja. Jerzy Brzęczek wyjeżdża ze zgrupowania na mecz młodzieżówki...w Danii

Jerzy Brzęczek wyjechał na mecz polskiej kadry u-21, która w piątek gra w Danii mecz eliminacji mistrzostw Europy. Trzeba przyznać, że jest to dziwna decyzja i to mimo tego, że piłkarze mają wolne piątkowe popołudnie. Decyzji trenera broni Zbigniew Boniek.

Jak poinformował Rafał Musioł z Dziennika Zachodniego, Jerzy Brzęczek opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski w Katowicach i pojechał do Danii, gdzie swój mecz eliminacji do mistrzostw świata zagra kadra U-21 prowadzona przez Czesława Michniewicza. 

Sytuacja jest o tyle dziwna, że Polska już w niedzielę gra ważny mecz w Lidze Narodów z Włochami. 

Decyzji trenera broni Zbigniew Boniek, który napisał na Twitterze: -  "Piłkarze mają popołudnie wolne, gdzie jest problem?".

Wydaje się jednak, że selekcjoner w czasie zgrupowania ma dużo pracy i to niezależnie od tego, czy kadra ma akurat wolne popołudnie czy też nie. Poprzedni selekcjoner Adam Nawałka przyzwyczaił do długich analiz i tytanicznej pracy. Z kolei Jerzy Brzęczek prezentuje inny model pracy. 

Na tym etapie nie można oceniać, który jest lepszy, ale mimo wszystko wyjazd na mecz kadry u-21 do innego kraju i to w czasie zgrupowania reprezentacji Polski, obarczony jest pewnym ryzykiem, związanym przykładowo ze zmianą pogody i odwołaniem lotów. 

Z drugiej strony cieszy, że selekcjoner chce obserwować kadrę młodzieżową, ale równie dobrze do Danii mógł pojechać asystent lub inny członek sztabu. 

Mecz Polska - Włochy w niedzielę o godzinie 20.45 

Polska - Włochy. Transmisja TV, stream online. Gdzie obejrzeć?

Polska-Portugalia 2:3 w Lidze Narodów. Jeśli chodzi o kredyt zaufania, to Jerzy Brzęczek właśnie zaczyna pracę z reprezentacją od nowa

Mecz niewykorzystanych szans. Niewidoczny Piątek, fatalny Kurzawa, Jędrzejczyk cieniem samego siebie

Lewandowski? Nie! To Piątek! Czyli nowy Lewandowski. I łysy, który nadawał się do zmiany [SPOSTRZEŻENIA]

Więcej o: