Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Narodów. Polska - Portugalia. Fernando Santos ocenił mecz Polski. Kurtuazja albo niezbyt dokładne oglądanie meczu

Szkoleniowiec Portugalii Fernando Santos stwierdził, że mecz z Polską nie należał do łatwych. - Polska świetnie radziła sobie w meczu z naszymi przejściami z obrony do ataku. Do tego bardzo szybko odzyskiwali piłkę w środku pola - mówił Santos. Słowa Portugalczyka to jednak duża kurtuazja, bo mecz wyglądał zupełnie inaczej.

Fernando Santos wypowiedział się na konferencji prasowej na temat meczu z Polską  (2:3). Trzeba przyznać, że szkoleniowiec naszych rywali popisał się dużą kurtuazją albo niezbyt dokładnie oglądał mecz. 

- Wbrew pozorom to był dla nas bardzo trudny mecz. Już kilka razy zresztą o tym mówiłem. Polska ma w swoich szeregach wielu świetnych zawodników z najmocniejszych lig europejskich - mówił Santos na konferencji prasowej.

Wydaje się jednak, że największym problemem Polski było przechodzenie z fazy obrony do ataku, a największym mankamentem gry obronnej był brak szybkiego odbioru piłki na naszej połowie. Co więcej, lewa strona funkcjonowała tak źle, że niemal każda akcja kończyła się dośrodkowaniem w nasze pole karne (tak padła m.in pierwsza bramka).

Santos z kolei stwierdził... że był zupełnie inaczej. - Polska świetnie radziła sobie w meczu z naszymi przejściami z obrony do ataku.  Do tego bardzo szybko odzyskiwali piłkę w środku pola. Dokładnie w ten sam sposób zdobyli przecież gola w meczu z Włochami. Jednak to my byliśmy lepsi i wygraliśmy - zakończył Portugalczyk. 

Polska-Portugalia 2:3 w Lidze Narodów. Jeśli chodzi o kredyt zaufania, to Jerzy Brzęczek właśnie zaczyna pracę z reprezentacją od nowa

Mecz niewykorzystanych szans. Niewidoczny Piątek, fatalny Kurzawa, Jędrzejczyk cieniem samego siebie

Lewandowski? Nie! To Piątek! Czyli nowy Lewandowski. I łysy, który nadawał się do zmiany [SPOSTRZEŻENIA]

Polska - Portugalia. Kamil Glik: Tak nie może to wyglądać. Gramy nierówno, nie stwarzamy sytuacji

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ