Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Portugalia. Fernando Santos: Na Euro 2016 wygraliśmy z wami zasłużenie. Dziś jesteście w trudnym momencie

Wiemy, że Polacy mają obecnie nowego szkoleniowca. Obserwowałem jego debiut w meczu z Włochami i moim zdaniem dysponuje silną drużyną. Z Polską musimy grać na 100 procent! - stwierdził na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Portugalii Fernando Santos.

W czwartek na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski zagra z Portugalią mecz, który przez wielu nazywany jest rewanżem za ćwierćfinał mistrzostw Europy. Na środowej konferencji prasowej selekcjoner Portugalczyków Fernando Santos wspominał zwycięstwo jego zespołu w Marsylii. – Rozumiem, że Polacy pamiętają tamten mecz, ale wiem też, że niezależnie od niego chcą wygrać z nami w każdych okolicznościach, szczególnie u siebie. Jeżeli chodzi o Euro to każdy ma prawo do własnej oceny, ale ja uważam, że wygraliśmy wtedy sprawiedliwie, to było zasłużone zwycięstwo – stwierdził i dodał: „Gdybyśmy we Francji grali dobrze tylko w defensywie to na pewno nie zdobylibyśmy mistrzostwa Europy”.

Santos: Polska jest w trudnej sytuacji

O polskiej drużynie Santos mówił z wielkim szacunkiem wspominając nie tylko mistrzostwa Europy z 2016 roku, ale też Euro 2012, gdy prowadził reprezentację Grecji. – Zarówno wtedy, jak i dwa lata temu, mieliście naprawdę silny zespół. Polska być może znajduje się teraz w trudnej sytuacji, bo pracę rozpoczął nowy selekcjoner, ale niezmiennie uważam, że to zespół będący na bardzo wysokim poziomie. My też mamy młodą drużynę, która się zmienia i w związku z tym mam przekonanie, że w czwartek czeka nas ciekawy mecz – mówił Santos.

Dias: Musimy zagrać na wysokim poziomie

 – W naszej reprezentacji jest kilku nowych zawodników, ale nie brakuje nam doświadczenia. Robimy wszystko, aby się zgrać, chociaż czasu na to mamy naprawdę bardzo mało. Polska jest silnym zespołem, wystarczy spojrzeć na statystyki. Mamy świadomość, że aby wygrać, będziemy musieli zagrać na bardzo wysokim poziomie – powiedział obrońca portugalskiej kadry Ruben Dias, a jego słowa chwilę później powtórzył Santos: „Wiemy, że Polacy mają obecnie nowego szkoleniowca. Obserwowałem jego debiut w meczu z Włochami i moim zdaniem dysponuje on silną drużyną. Dlatego, aby zwyciężyć, musimy zagrać na 100 proc.”.

Ronaldo wróci do reprezentacji

Nie zabrakło też pytań o wielkiego nieobecnego meczu z Polską, czyli Cristiano Ronaldo. – Najlepszy na świecie jest najlepszym na świecie, ale w czwartek go z nami nie będzie. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby zwyciężyć bez niego – odpowiedział krótko Stantos i dodał: „Ronaldo jest wciąż bardzo zaangażowany w naszą drużynę i na pewno do niej wróci”.

***

Polska - Portugalia. Transmisja TV, stream online. Gdzie obejrzeć?

Polska - Włochy. Transmisja TV, stream online. Gdzie obejrzeć?

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ