Reprezentacja Polski. Drągowski za Skorupskiego! Zmiana bramkarza na zgrupowaniu kadry

Bartłomiej Drągowski zastąpi Łukasza Skorupskiego na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami z Portugalią i Włochami. Bramkarz Bolonii doznał kontuzji lewej ręki.

O zmianie bramkarzy poinformował Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie na stronie łaczynaspilka.pl.

- Łukasz Skorupski nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski, która od poniedziałku będzie przygotowywała się w Katowicach do meczów Ligi Narodów UEFA przeciwko ekipom Portugalii i Włoch. W sobotnim spotkaniu ósmej kolejki Serie A Cagliari Calcio – Bologna FC 27-letni bramkarz doznał urazu lewej ręki, który wyklucza jego udział w październikowym zgrupowaniu. W miejsce kontuzjowanego Skorupskiego selekcjoner Jerzy Brzęczek zdecydował się powołać Bartłomieja Drągowskiego z ACF Fiorentiny, który jest też reprezentantem Polski do lat 21 - czytamy w komunikacie.

Łukasz Skorupski rozegrał w tym sezonie 9 meczów w barwach Bolonii. Wpuścił 10 goli. Bartłomiej Drągowski wystąpił w trzech meczach Fiorentiny. Wpuścił dwa gole, raz zachował czyste konto.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w poniedziałek. Kadra Jerzego Brzęczka zagra dwa mecze w ramach Ligi Narodów UEFA - 11.10 z Portugalią i 14.10 z Włochami. Oba spotkania odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

***

Rafał Gikiewicz strzelił gola! Wielki dzień polskiego bramkarza

Krzysztof Piątek z kolejnym golem!

Dariusz Dźwigała zwolniony z Wisły Płock

Więcej o: