Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. UEFA odrzuciła apelację PZPN! Boniek: Za głupotę się płaci

Komisja dyscyplinarna UEFA odrzuciła apelację Polskiego Związku Piłki Nożnej i zdecydowała się ukarać PZPN za zachowanie "kibiców" znad Wisły podczas wrześniowego meczu Włochy - Polska.

W trakcie meczu Ligi Narodów pomiędzy Włochami a Polską (1:1), które odbyło się 7 września w Bolonii, przyjezdni "kibice" mieli skandować rasistowskie hasła oraz używać pirotechniki.

UEFA w związku z tamtymi wydarzeniami nałożyła na PZPN kary. Polski związek odwołał się od tej decyzji, ale UEFA odrzuciła polską apelację. W czasie najbliższego domowego meczu a więc starcia z Portugalią w Chorzowie w ramach Ligi Narodów, Związek musi zamknąć sektor na stadionie o pojemności co najmniej tysiąca miejsc, a także umieścić na nim baner z napisem #EqualGame, czyli antyrasistowskiej kampanii UEFA, oraz jej logiem. Oprócz tego na PZPN nałożono grzywnę o wysokości dwóch tysięcy euro.

"Za głupotę kibiców się płaci"

- Niestety, za głupotę kibiców się płaci. Zamiast kibicować, to było 'cała Polska śpiewa z nami...'. Następnym razem grozi nam gra przy pustych trybunach - całą sytuację skomentował na Twitterze Zbigniew Boniek.

***
Prezes Genoi: Nie sprzedamy Piątka w okienku zimowym!

Marcelo Bielsa: Pomyliłem się co do Mateusza Klicha. Tolerował moje błędy

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ