Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marcelo Bielsa: Pomyliłem się co do Mateusza Klicha. Tolerował moje błędy

Marcelo Bielsa przyznał, że początkowo pomylił się co do Mateusza Klicha. Legendarny trener źle ocenił potencjał Polaka i... wystawiał go na środku obrony. - Był cierpliwy i tolerował moje błędy.

Mateusz Klich rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze, dzięki czemu pomocnik Leeds United wrócił także do reprezentacji Polski. Klich ma bardzo duży wpływ na gry zespołu występującego w Championship, a ostatnio popisał się kapitalnym golem przeciwko Sheffield Wednesday.

Championship. Mateusz Klich strzelił pięknego gola [WIDEO]

Marcelo Bielsa znalazł polskiemu pomocnikowi nową rolę w zespole i teraz należy stwierdzić, że to Klich odpowiada za sterowanie grą angielskiego klubu. Na początku pracy Bielsy było jednak zupełnie inaczej.

- W trakcie przygotowań do sezonu. Klich tolerował błędy, które popełniłem w ocenie jego potencjału. Grał wtedy nawet jako środkowy obrońca, dlatego musiał być bardzo cierpliwy. Potem Adam Forshaw doznał urazu, a Klich z każdym meczem grał coraz lepiej - mówi Bielsa w yorkshireeveningpost.co.uk.

Polaka ma już cztery gole w Championship, oprócz tego ma również dwie asysty. Leeds po dziesięciu meczach ma 19 punktów i jest liderem tabeli. Warto zauważyć, że Klich strzelił również bramkę w ostatnim meczu reprezentacji Polski przeciwko Irlandii (1:1).

Bayern Monachium pobije rekord transferowy? Florian Thauvin może kosztować nawet 80 mln euro

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ