Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek wbił szpilkę Jerzemu Brzęczkowi? "Piłkarz, który nie gra, nie może dać nic istotnego reprezentacji"

Zbigniew Boniek w programie Prawda Futbolu wypowiedział się na temat zawodników, którzy nie grają w klubach a dostają powołanie. - Piłkarz, który nie gra, nie może dać nic istotnego reprezentacji - twierdzi Boniek. Przed Polską dwa mecze Ligi Narodów, z Portugalią (11.10) i z Włochami (14.10).

Jerzy Brzęczek rozesłał kolejne powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski. Dla trenera były to już drugie powołania i znowu nie obyło się bez kontrowersji. Brzęczek powołał takich piłkarzy, jak choćby Jan Bednarek, Arkadiusz Reca czy Kuba Błaszczykowski. Łączy ich jedno, żaden nie gra w swoim klubie i nie są w rytmie meczowym.

Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie w Prawda Futbolu, stwierdził (we wtorek, ale jeszcze przed wtorkowymi powołaniami), że nie ma przekonania co do powołań piłkarzy, którzy nie grają. - Zawodnik, który nie gra, nie może zagwarantować 100-procentowej wydolności, biegania przez cały mecz, czy tego, że zrobi różnicę. W każdej dyscyplinie sportu trzeba być w formie, żeby grać na reprezentacyjnym poziomie. A nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek mógł być w formie, jeśli nie gra - powiedział Boniek dodając, że to trener podejmuje decyzje. 

Zbigniew Boniek stwierdził również, że w przypadku powoływania młodych zawodników, którzy nie grają, można zrozumieć takie decyzje selekcjonera, który chce budować doświadczenie piłkarzy. Zupełnie inaczej jest w przypadku Kuby Błaszczykowskiego.

- Bednarek na razie nie gra, ale pytanie jest inne... Gdzie on będzie za dwa lata? Musimy mieć go przy sobie. Inna sytuacja jest z Kubą. Co z nim będzie, jeśli nie będzie grał w klubie? Jeśli to się nie zmieni, to nie będzie przydatny. Kuba to nie jest ten sam zawodnik, co wcześniej, który brał piłkę i mógł zrobić indywidualną akcję. To piłkarz taktyczny, pomagający bocznemu obrońcy, ale do tego też potrzebna jest regularna gra - zauważył Boniek. 

Karol Linetty strzelił gola dla Sampdorii! Grali też Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki i Thiago Cionek

Bayern Monachium pobije rekord transferowy? Florian Thauvin może kosztować nawet 80 mln euro

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (89)
Zbigniew Boniek wbił szpilkę Jerzemu Brzęczkowi. Krytykuje powołania
Zaloguj się
 • pab-blo

  Oceniono 20 razy 18

  Można się było spodziewać, że będzie ciągnął bratanka. Kuba, byłeś wielki, ale czas już, żebyś wziął przykład z Piszczka i odszedł z własnej woli. Wtedy wielkim pozostaniesz.

 • Jacek Bereda

  Oceniono 12 razy 10

  Cóż, Panie Zbyszku, chyba dał się Pan nabrać na piękną gadkę selekcjonera Brzęczka. Którego największym atutem miało być doskonałe rozeznanie polskiego rynku piłkarskiego, nie tylko Ekstraklasy. A wychodzi na to, że takie powołania to mógłby bez problemu zrobić pierwszy lepszy kandydat z zagranicy. A nawet lepsze, bo nie miałby żadnych zobowiązań rodzinnych wobec Błaszczykowskiego i łatwiej by mu było rozpocząć poszukiwania piłkarza na prawą pomoc.

 • Zaraz Wielki

  Oceniono 11 razy 9

  Ja bym nie mówił o kopaczach, ale o piepr.z.on.ej polskiej myśli szkoleniowej. Piłkarze ręczni i siatkarze pokazują dobitnie, że materiał ludzki na piłkarza jest. Pytanie jest inne: jak skruszyć szkoleniowy, polski beton? Zobaczcie co Polscy piłkarze wyprawiają we Włoszech? Zobaczcie, co potrafił zdziałać Lewandowski, na którym "wielka" Legia postawiła krzyżyk. Najmniejszą winę za stan polskiej kopanej ponoszą trenerzy, prezesi, skauci, cała wataha ludzi nieudolnych.

 • beku72

  Oceniono 6 razy 4

  Byłem kibicem piłki nożnej ponad 40 lat ale teraz jej szczerze nienawidzę liczyłem że doczekam się jakiegoś sukcesu ale nasza ekstraklapa i państwowa to żenada lekka atletyka skoki siatkówka to przyszłość .

 • 141288bs

  Oceniono 4 razy 4

  Polska mysl szkoleniowa,co to jest? - Widzimy po polskiej extraklasie - jest to bieganie dwudziestu
  fagasow za pilka,ktora robi ich"w konia"

 • krzyna2

  Oceniono 4 razy 4

  gadajo ze biletelli dostal 500 biletow i jest wk ze za malo

 • evident

  Oceniono 10 razy 4

  I tu Boniek ma rację

 • timekiller

  Oceniono 12 razy 4

  Niezależnie od przygotowania fizycznego nasi kopacze są bez woli walki, bez pomysłu na grę, bez radości z gry, bez wiary w sukces nawet gdy nie idzie. Są zupełnym przeciwieństwem naszych siatkarzy i nigdy nie osiągną żadnego sykcesu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX