Reprezentacja Polski. Zbigniew Boniek deprecjonuje rekord Michała Żewłakowa

- Nie liczy się liczba meczów, ale ich jakość - powiedział Zbigniew Boniek o rekordzie Michała Żewłakowa. Obrońca wystąpił 102 razy w reprezentacji Polski, we wrześniu jego rekord wyrównał Jakub Błaszczykowski.

Michał Żewłakow rozegrał 102 spotkania w latach 1999-2011. Strzelił w nich trzy gole, zagrał na MŚ 2002 i MŚ 2006 oraz Euro 2008.

Piotr Zieliński zwrócił na siebie uwagę kolejnego klubu

Jego rekord prawdopodobnie zostanie pobity przez Jakuba Błaszczykowskiego już w październiku. Pomocnik Wolfsburga został powołany na mecze z Portugalią i Włochami w Lidze Narodów (11 i 14 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie).

Zbigniew Boniek uważa jednak, że rekord Żewłakowa o niczym nie świadczy. - Chwała Michałowi Żewłakowowi, ale gdybym zamknął oczy i pomyślał, który z meczów był wspaniały, to żadnego bym sobie nie przypomniał. Po prostu grał w reprezentacji przez długi okres. Nie liczy się ilość meczów, ale ich jakość - powiedział Boniek w programie "Prawda Futbolu".

MŚ siatkówka. Robert Lewandowski zadrwił z Rafinhi po meczu Polska - Brazylia

- Szanuję Żewłakowa, ale pamiętam, jak z Irlandią Północną podawał do Boruca. Michał grał w reprezentacji także u mnie. Ma 102 mecze, był zdrowy, silny, miał dobry okres, nie było lepszych i grał. Ale to o niczym nie świadczy.

Reprezentacja Polski. Powołania na mecze z Portugalią i Włochami

Więcej o: