Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek o Cristiano Ronaldo: Nie przewiduję specjalnego planu

Jerzy Brzęczek w rozmowie z telewizją UEFA powiedział, że nie przewiduje specjalnego planu na zatrzymanie Cristiano Ronaldo.

Jerzy Brzęczek w poniedziałek wysłał powołania na mecze Polska - Portugalia (11 października) i Polska - Włochy (14 października) w Lidze Narodów. Do kadry wrócili m.in. Kamil Grosicki oraz Artur Jędrzejczyk.

Najtrudniejszym sprawdzianem dla ekipy Brzęczka będzie zatrzymanie Portugalii i Cristiano Ronaldo, który zrezygnował z występu we wrześniowym starciu z Włochami (1:0).

Cristiano Ronaldo tłumaczy się z zarzutów o gwałt

- Jeżeli Ronaldo będzie grał, to nie zakładam specjalnego planu na niego. Każdy zdaje sobie sprawę, jaki to wspaniały, genialny piłkarz i oczywiście jego wartość dla drużyny jest spora, jedną akcją może rozstrzygnąć spotkania. Ważną kwestią jest wtedy organizacja całej drużyny, wzajemna asekuracja. Oni też imponują organizacją w defensywie, więc gdybyśmy koncentrowali się na jednym zawodniku to byłby nasz największy błąd. Patrząc na ich mecze i analizując ich grę mogę powiedzieć, że nawet od Euro 2016 zrobili ogromny krok naprzód - powiedział Brzęczek.

Zdaniem selekcjonera reprezentacji Polski to właśnie najbliżsi rywale są faworytami tej grupy i "prezentują najlepszą piłkę".

"El Mundo" zdradza powody odejścia Cristiano Ronaldo z Realu Madryt

- Na pewno najbliższe spotkania z Portugalią i trzy dniu później z Włochami to będzie test na jakim poziomie jesteśmy, co prezentujemy i czy z najlepszymi drużynami w Europie możemy walczyć jak równy z równym. Portugalia jest bardzo dobrze zorganizowana, bardzo szybko przechodzi z ofensywy do defensywy i z defensywy do ofensywy. Tak więc jeśli myślimy o pozytywnym wyniku, to musimy wspiąć się na najwyższy poziom. Każde zostawione im miejsce może się zemścić.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, to wypróbuj nasz nowy sportowy newsletter. Kliknij, się zapisać >>>

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (2)
Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek o Cristiano Ronaldo: Nie przewiduję specjalnego planu
Zaloguj się
  • gasss12

    Oceniono 1 raz 1

    Takich Ronaldow to Jurek ogien w oczach Bzdeczek spotykal w kazdym meczu Wisly Plock, a jego asysten prowadzac Sokola Kleczew to nawet po kilku w jednym meczu!

  • j666

    0

    Poszedłym dalej niż Jurek: jak niepowoływać Pazdana, to i nie wystawiać ani Glika ani żadnego środkowego obrońcy. Przecież wiadomo, że CR7 nie da się zatrzymać, to po co się męczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX