Niemieckie media chwalą Krzysztofa Piątka. "To nowy Lewandowski". Podobieństw jest sporo

Niemiecki portal Sport1.de poświęcił czołówkę swojego portalu Krzysztofowi Piątkowi. Polski napastnik został porównany do Roberta Lewandowskiego.

Polski napastnik na początku sezonu Serie A imponuje strzelecką dyspozycją i w czterech spotkaniach zdobył aż pięć bramek dla Genui.

Polak chwalony jest nie tylko we Włoszech i Hiszpanii (artykuły katalońskich mediów), ale teraz duży artykuł Polakowi poświęciło niemieckie Sport1.de, czyli jeden z największych sportowych portali u naszych zachodnich sąsiadów. Sport1.de porównuje Piątka do Roberta Lewandowskiego pisząc, że napastnik to właśnie "nowy Lewandowski".

W ostatnich tygodniach w kontekście Piątku mówiło się także o zainteresowaniu FC Barcelony, która ma Polaka na długiej liście obserwowanych zawodników. 

Sport1.deSport1.de Sport1.de

Niemiecki portal wskazuje podobieństwa między oboma napastnikami porównując także ich styl gry, który jest niemal identyczny. sport1.de zauważa że Lewandowski wyjechał z Polski mając 22 lata, a Borussia zapłaciła za niego 4,75 mln euro, z kolei Piątek wyjechał mając 23 lata a kwota jego transferu do 4,5 miliona.

Niemcy zauważają również, że Piątek zdobywa coraz większe uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Jerzego Brzęczka

Puchar Polski. Lech Poznań w 120. minucie strzelił gola ŁKS-owi. Kolejny słaby mecz

Puchar Polski. Opaska na ramieniu dla młodzieżowca. Nowy przepis PZPN

Premier League. Roman Abramowicz będzie musiał sprzedać Chelsea?

Więcej o: