Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców w czasie meczu Włochy - Polska

Komisja dyscyplinarna UEFA zdecydowała się ukarać Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie kibiców znad Wisły podczas meczu Włochy - Polska - poinformował serwis 90minut.pl.

W trakcie meczu Ligi Narodów pomiędzy Włochami a Polską (1:1), które odbyło się 7 września w Bolonii, przyjezdni kibice mieli skandować rasistowskie hasła oraz używać pirotechniki.

UEFA w związku z tamtymi wydarzeniami nałożyła na PZPN kary. W czasie najbliższego domowego meczu pod egidą UEFA, a więc starcia z Portugalią w Chorzowie w ramach Ligi Narodów, Związek musi zamknąć sektor na stadionie o pojemności co najmniej tysiąca miejsc, a także umieścić na nim baner z napisem #EqualGame oraz logiem europejskiej federacji. Oprócz tego na PZPN nałożono grzywnę o wysokości dwóch tysięcy euro.

Mecz Polska - Portugalia odbędzie się 11 października na stadionie Śląskim w Chorzowie. Początek spotkania o godz. 20.45.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (12)
UEFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców w czasie meczu Włochy - Polska
Zaloguj się
 • beton44

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawdę gimbaza z Czerskiej jest przekonana że Polska = PZPN ???

 • sobieryba

  Oceniono 7 razy 1

  możecie przecież zrobić swoje rozgrywki.. bez "politpoprawności" rozpalać sobie ogniska na trybunach i robić zawody w rzucie bananem w zawodnika.. powodzenia

 • stach_79

  Oceniono 9 razy 1

  Robimy się powoli kulturalnie jak wschód Europy... nie obrażając Ukraińców... niestety PIS robi swoje.

 • boliver

  0

  Wina rudego,,

 • hotin

  Oceniono 10 razy -2

  A za napisy KON-STY-TUC-JA UEFA nie ukarała?To może FIVB ukarze,za tych oszołomów,co w Warnie kibiców udawali.

 • xiazeluka

  Oceniono 10 razy -2

  A za co konkretnie biurokraci FIFY nas ukarali? "przyjezdni kibice mieli skandować rasistowskie hasła" - no to skandowali czy nie? Lewacka politpoprawność wpycha się wszędzie, nawet do sportu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX