Reprezentacja Polski. "Jerzy Brzęczek nie nosi szaliczków jak Adam Nawałka". Mateusz Klich krytykuje poprzedniego selekcjonera

Jerzy Brzęczek powołał Mateusza Klicha na swoje pierwsze zgrupowania. Dla pomocnika to powrót po kilku latach przerwy. - Trener Adam Nawałka był bardzo profesjonalny, mówił tak profesjonalnie, że nie było wiadomo, o co mu chodzi - atakuje byłego selekcjonera Klich.

Mateusz Klich zagrał z Włochami (1:1) i Irlandią (1:1, strzelił gola) po czterech latach przerwy. Zagrał w pierwszym meczu el. Euro 2016 z Gibraltarem (7:0), ale potem wypadł z kadry.

Florentino Perez zdradził kulisy odejścia Cristiano Ronaldo

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazał największą różnicę między Jerzym Brzęczkiem a Adamem Nawałką.

- Trener Brzęczek wjechał i powiedział, jak chce, żeby wszystko wyglądało. Nie ubierał tego w poezję. Trener Nawałka był bardzo profesjonalny, mówił tak profesjonalnie, że nie było wiadomo, o co mu chodzi. Trzeba było się domyślać - powiedział Klich.

Piotr Zieliński obserwowany przez PSG. Chcą naprawić błąd transferowy

- Pracowałem z nim tylko na początku, nie mogę oceniać całej kadencji, słyszałem, że później się trochę zmienił. Brzęczek jest konkretny. Mówi to, co myśli. I nie nosi szaliczków.

Klich miał poważne chwile zwątpienia w to, że wróci do kadry. Obecnie gra w Leeds United i na początku tego sezonu znajduje się w znakomitej formie.

Arkadiusz Milik ma problem. Kibice Napoli wolą Driesa Mertensa

- Odżyłem w Twente, w Utrechcie, w Leeds, wcześniej w Kaiserslautern też miałem dobre momenty, ale to widocznie było za mało na reprezentację. Wiedziałem, że z powołaniem może być ciężko. Nadzieja wróciła, kiedy zmienił się trener i Adama Nawałkę zastąpił Jerzy Brzęczek. Pomyślałem, że jeśli zacząłbym regularnie grać w klubie, może się udać.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, to wypróbuj nasz nowy sportowy newsletter. Kliknij, się zapisać >>>

MŚ siatkówka. Polska - Francja. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV, stream online

Więcej o: