Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włochy - Polska. Zbigniew Boniek: Mario Balotelli ma 15 kg nadwagi

- Nie wpuściłbym na boisko piłkarza, który ma 15 kg nadwagi - powiedział Zbigniew Boniek w Radio Rai. Prezes PZPN miał na myśli Mario Balotellego. Jego słowa odbiły się szerokim echem we Włoszech i były cytowane przez największe dzienniki.

W piątek Polska zremisowała z Włochami 1:1 w Bolonii w pierwszym meczu w Lidze Narodów. Włoska prasa nie zostawiła suchej nitki na swoich piłkarzach, ale i autorytety nie szczędziły słów krytyki pod adresem konkretnych zawodników. Arrigo Sacchi zarzucił Mario Balotellemu "braki w inteligencji". O piłkarzu Nicei mówił też Zbigniew Boniek.

- Nie wpuściłbym na boisko piłkarza, który ma 15 kg nadwagi. Rozmawiałem o nim z Sacchim i doszliśmy do wniosku, że on był kompletnie nieprzygotowany do gry - mówił Boniek, którego cytuje Radio Rai.

- W piłce ważna jest boiskowa inteligencja. Przykro mi z jego powodu, bo pamiętam jak ważnym był graczem w meczu Interu z Juventusem. Teraz nie jest przygotowany, nie stara się już od pewnego czasu. To jego wina, bo profesjonalista nie może tak wyglądać - kontynuował Boniek.

- Mówienie o tym, że pracował dla zespołu, jest kłamstwem. Nikt nie przyznał, że był przygotowany fizycznie. Nie rozumiem, czemu nikt na to nie zwrócił uwagi. Żeby być wielkim piłkarzem, musisz być w formie. Balotelli obecnie jest bezużyteczny - zakończył.

Reprezentacja Polski. Taras Romanczuk nawet sześć tygodni poza grą

Robert Lewandowski stracił sponsora, więc przestał się golić?

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (23)
Boniek o Balotellim: Ma nadwagę, jest bezużyteczny
Zaloguj się
 • lisstom

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Sz. Pan Prezes Boniek nie ma większych kłopotów niż forma sportowa jakiejś podupadłej gwiazdy futbolu w słonecznej Italii?

  Jak nie ma, to ja mu bardzo zazdroszczę !

  Rywale robią w portki ze strachu przed polskimi wirtuozami piłeczki kopanej, sponsorzy pchają się z kasą do PZPN, stadiony bezpieczne, a na trybunach pełno matek z nieletnimi dziećmi, bo to miejsce bezpieczne i dające godziny wielkich wrażeń.

  Tak trzymać, panie prezesie Boniek !

 • redi31

  Oceniono 5 razy 1

  "Nie rozumiem, czemu nikt na to nie zwrócił uwagi. Żeby być wielkim piłkarzem, musisz być w formie"
  Błaszczykowski :D

 • bubba222

  Oceniono 7 razy 1

  bezużyteczny...czyli jak połowa naszej reprezentacji na Mundialu w Rosji,z Milikiem na czele...

 • farcry3

  0

  Pije za dużo tyskiego dzięki wiadomej reklamie i ma nadwagę.

 • niktalboktos

  0

  Ciekawe, że Boniek potrafi racjonalnie mysleć i wyrażać sensowne opinie o piłkarzach innych drużyn ale nie naszej reprezentacji. No tak, gdyby w taki sposób określał polskich piłkarzy którzy grali fatalnie wówczas zaszkodził by biznesowi.zarządzanej przez siebie federacji....a ten gość to przede wszystkim biznesmen, dopiero później działacz piłkarski.

 • rybka_darek25

  0

  Ciekawe czemu tak krytyczny nie jest wobec naszych psudokopaczy? 80% z nich nie powinno nigdy założyć koszulki z orłem na piersi podczas meczu kadry.

 • kalowiec

  Oceniono 6 razy 0

  Pilnuj rudzielcu lepiej swojego burdelu i swoich panienek, że brzęczuś to ogarniał...

 • janjan101

  Oceniono 4 razy 0

  Polscy kopacze platfusy w większości są bezużyteczni j jakoś do kadry się łapią, no ale jeśli chodzi o kasę to już całkiem co innego, tam dużo zaangażowania i kunsztu pokazać potrafią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX