Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Narodów. Jerzy Brzęczek: Jakub Błaszczykowski jest traktowany poniżej krytyki od lat

- Od czterech czy pięciu lat Kuba [Błaszczykowski] jest traktowany w sposób poniżej krytyki - powiedział Jerzy Brzęczek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Powołanie dla Błaszczykowskiego, który nie gra regularnie w Wolfsburgu, było jedną z największych kontrowersji. Krytycy Brzęczka zarzucają mu, że traktuje go ulgowo - prywatnie jest jego wujkiem.

Reprezentacja Polski. Polska - Irlandia. Lewandowski i Zieliński na ławce, Bednarek znów obok Glika, debiut Piątka? Brzęczek ma kilka dylematów

- Rytm meczowy nie ma tu żadnego znaczenia. Zaczynamy poświęcać za dużo uwagi tylko na to, ile gra, liczyć mu minuty. Z jednej strony wymagacie ode mnie konsekwencji, ale z drugiej to wam jej brakuje. Bo w ostatnich tygodniach Kuba rozegrał w klubie więcej spotkań niż Rafał Kurzawa, który podczas okresu przygotowawczego nie wystąpił w żadnym sparingu. Zdaję sobie sprawę z podtekstów, wiem, że od nich nie uciekniemy, ale mi zawsze będzie chodziło tylko o rozwój drużyny - powiedział Brzęczek w rozmowie z "PS".

Legia Warszawa. Arkadiusz Malarz "odstrzelony" przez Ricardo Sa Pinto? Portugalczyk: Nie skreślam go

Selekcjoner reprezentacji Polski został zapytany o to, czy temat Błaszczykowskiego go irytuje.

- Było dla mnie jasne, że tak będzie. Ale nie zapominajmy, że przed moim przyjściem do reprezentacji Kuba rozegrał sto spotkań w kadrze, choć trenerem nie był nikt z jego rodziny. Komentarze, które się pojawiają w internecie, zupełnie mnie nie interesują. Gdyby było inaczej, od razu bym przegrał. Jestem w zawodowej piłce ponad 30 lat, miałem wzloty, upadki, uwielbiano mnie i niszczono. Wiem, że na końcu zawsze i tak liczy się to, co faktycznie zrobisz.

Robert Lewandowski nie jest przewidziany do gry z Irlandią. Na mecz nr 100 w kadrze będzie musiał poczekać

- Od czterech czy pięciu lat Kuba jest traktowany w sposób poniżej krytyki. Miał nie jechać na mistrzostwa Europy, a był tam naszym najlepszym zawodnikiem. Media nie piszą tak o osobie, która nic nie znaczy. Robią to, bo jest jedną z największych osobowości w ostatnich dziesięcioleciach naszej piłki. Zrobił bardzo wiele dla kadry i wiem, że uczyni jeszcze dużo. On, jeden jedyny, z tą presją sobie poradzi. I znów będą takie chwile, że ludzie stwierdzą, że była to dobra decyzja. Co do tego jestem spokojny.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (44)
Liga Narodów. Jerzy Brzęczek: Jakub Błaszczykowski jest traktowany poniżej krytyki od lat
Zaloguj się
 • artzat74

  Oceniono 11 razy 11

  Tak wygląda odlot . Trzeba się pogodzić z faktem , że Błaszczykowskiego dostaliśmy w pakiecie z Brzęczkiem .

 • taiczo

  Oceniono 14 razy 10

  Brzeczek idiota tyle w temacie a krytyka na Błaszczykowskiego jak najbardziej zasadna. Gosc nic nie gra poza turniejem z 2016 gdzie przez jego zawalonego karnego odpadliśmy. Zaś za cyrki jakie robił jak kapitan przed i w trakcie Euro 2012 u nas NIGDY nie powinien być więcej powoływany.

 • clemek

  Oceniono 8 razy 8

  Za zasługi się nie powołuje. Brzeczek widzę że chcesz iść z kibicami na wojnę, bardzo madrze

 • larsek

  Oceniono 7 razy 7

  O obecnym poziomie kultury piłkarskiej świadczy atak Kuby na piłkarza przeciwnika z tylu na nogi w polu karnym. Tego to uczy się każdy junior, tego nie wolno!

 • kuzyn_beckenbauera

  Oceniono 9 razy 7

  Nikt nigdy nie odmawiał Błaszczykowskiemu hartu ducha, waleczności i zaangażowania. I te cechy Błaszczykowskiego ciągle mogą się kadrze przydać. Musimy jednak myśleć perspektywicznie: wyselekcjonować nowego skrzydłowego, który zajmie miejsce Kuby w podstawowym składzie, a Kubie powierzyć rolę superrezerwowego.

 • peppers01

  Oceniono 8 razy 6

  Życzę szczęścia naszej reprezentacji z Panem Jakubem Błaszczkowskim. Ale nie wróżę je nic dobrego. Pan Jakub Błaszczykowski jest dobrym (nawet bardzo dobrym) piłkarzem ale ma zbyt przerośnięte ego oraz bardzo źle (słabo) dogaduje się z innymi osobami. Sprawia wrażenie jakby grał tylko i wyłącznie na własną osobę, na siebie samego. Moje doświadczenie jako kibica jest takie, że jak tylko w kadrze pojawia się Pan Jakub Błaszczykowski równocześnie zaczynają kłótnie, awantury i spadek morale wyraźnie przekładający się na grę całego zespołu. Czy nie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia na ostatnich MS?

 • rudi46

  Oceniono 8 razy 6

  Chyba rodzinne powiązania nie służą realnej ocenie na marginesie jakoś nie mogę zauważyć
  nalatywania na sympatyczną osobę jaką niewątpliwie jest Pan Błaszczykowski a co do formy
  to klubowe wyniki dają realny obraz

 • kalowiec

  Oceniono 10 razy 6

  Pamiętaj o biletach dla wujka, żeby znowu nie skamlał...

 • sob_mar

  Oceniono 5 razy 5

  To jest bardzo zła wypowiedź Brzęczka. Po pierwsze, wcale nikt Błaszczykowskiego poniżej krytyki nie traktował przez ostatnie 4-5 lat. Przede wszystkim, Kuba obniżył mocno loty w tym czasie, co nie zmienia faktu, że na Euro 2016 grał bardzo dobrze i poza tym w tym okresie też mu się zdarzały dobre mecze. Jednak tych słabych było sporo więcej i często na krytykę zasługiwał. Nikt nigdy mu nie zarzucał braku zaangażowania itd., ale krytyka jego gry była często zasadna. Brzęczek nie podał żadnych konkretów w kwestii złego traktowania Błaszczykowskiego i nie powinien się wypowiadać w tej kwestii, skoro są rodziną, bo to zawsze będzie budziło kontrowersje. Jego wypowiedzi powinny być bardzo rzeczowe i pozbawione emocji, a takie nie są i to tylko dodatkowo nakręci całą sprawę. Błaszczykowski z Włochami zagrał kiepsko i nie powinien grać przeciwko Irlandii, co najwyżej jako rezerwowy. On w ogóle się obecnie nie nadaje na pierwszy skład i to widać od dobrych paru miesięcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX