Liga Narodów. Włochy już myślą o meczu z Polską. "Bez zwycięstwa możliwy jest spadek"

Włochy po dwóch kolejkach Ligi Narodów mają zaledwie jeden punkt (1:1 z Polską i 0:1 z Portugalią). "La Gazzetta dello Sport" już kreśli czarne scenariusze i boi się o spadek Italii do drugiej dywizji.

- Punkt w dwóch meczach oznacza, że przy takiej grze i bez zwycięstwa w Polsce Włochy mogą zostać na trzecim miejscu w tabeli i spaść do drugiej dywizji. Lepiej, żeby tak się nie stało, biorąc pod uwagę wstyd, jaki pozostał nam po braku awansu na mistrzostwa świata. Musimy szybko się poprawić - napisało "GdS".

Liga Narodów. Włochy pewnym kandydatem do spadku. Portugalia i Polska górują nad nimi poziomem

Włoski dziennik napisał, że gdyby nie Donnarumma, ekipa Roberto Manciniego nie uniknęłaby straty wielu bramek. - Już 14 października Polska - Włochy. Włosi nie wygrali oficjalnego meczu od października 2017 roku, a w grze nie zmieniło się tak naprawdę nic.

O ewentualne zajęcie trzeciego miejsca został zapytany Mancini. - Nie chcemy, aby to się stało. Oczywiście chcielibyśmy wygrać grupę, w futbolu nigdy nie wiadomo, co się stanie. Poczekamy i zobaczymy, ale naszym celem jest zbudowanie składu na Euro 2020.

Reprezentacja Polski. Polska - Irlandia. Lewandowski i Zieliński na ławce, Bednarek znów obok Glika, debiut Piątka? Brzęczek ma kilka dylematów

- Wiedzieliśmy, że mamy problemy. W przeciwnym wypadku Włochy awansowałyby na MŚ 2018. W obu meczach widzieliśmy kilku debiutantów, którzy zrobili kilka pozytywnych rzeczy.

W najbliższych meczach Polska zagra u siebie z Portugalią (11 października) oraz Włochami (14 października). W listopadzie odbędą się dwa ostatnie mecze - Włochy - Portugalia (17 listopada) oraz Portugalia - Polska (20 listopada).

Więcej o: