Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Irlandia. Stadion we Wrocławiu będzie w połowie pusty. Na reprezentacji mniej widzów nie było od 5 lat

Na towarzyski mecz Polski z Irlandią sprzedano na razie tylko 25 tysięcy biletów. To oznacza, że we wtorek niemal połowa stadionu będzie pusta. Biało-czerwoni sparing przy mniejszej frekwencji grali ostatnio w... 2013 roku, gdy rywalem był Liechtenstein.

Stadion we Wrocławiu może pomieścić 42 tys. widzów. Podczas ostatnich rozgrywanych tam przez Polskę meczów nie było jednak problemów z jego wypełnieniem. Przygotowania do MŚ i marcowe starcie z Nigerią oglądało z trybun ponad 41 tys. osób. Mecz ze Słowenią z listopada 2016 roku - mimo zera na termometrze - przyciągnął na trybuny również ponad 40 tys. kibiców. Na Dolnym Śląsku kłopotów z frekwencją nie było też wcześniej, gdy rywalizowaliśmy tam z Finlandia czy Czechami.

Nawałka minimum z 30 tysiącami

Poprzedni selekcjoner, Adam Nawałka, na pustki na trybunach nie narzekał. Jeśli chodzi o mecze towarzyskie – w teorii mniej atrakcyjne dla fanów – na trybunach nigdy nie miał mniej niż 31 tysięcy osób. Co ciekawe, najmniejszym zainteresowaniem za jego czasów cieszyło się właśnie spotkanie z... Irlandią (z listopada 2013 roku). Tylko dziewięć tysięcy widzów obejrzało natomiast  towarzyski mecz rozgrywany pięć miesięcy wcześniej na stadionie Cracovii. Naszym rywalem w czerwcu 2013 roku była jedna z najsłabszych reprezentacji świata – Liechtenstein. Kadrę prowadził wtedy Waldemar Fornalik

Najgorzej od pięciu lat, a bilety tańsze

Wszystko wskazuje na to, że wtorkowy mecz z Irlandią może być najgorzej oglądanym spotkaniem towarzyskim Polski od ponad pięciu lat. PZPN do poniedziałku sprzedał niecałe 25 tysięcy biletów. Szacuje, że przez ostatnie godziny zainteresowanych nimi może być jeszcze około dwóch tys. osób. Cena za wejściówki jest o kilkadziesiąt złotych niższa niż np. na ostatnie towarzyskie spotkania. Tym razem bilety kosztują od 70 do 120 złotych.

Nawet mimo obniżki cen podczas debiutu Jerzego Brzęczka przed własną publicznością na trybunach będziemy oglądać sporo pustych krzesełek. Jeśli w ostatnie dni bilety będą sprzedawały się słabo, mecz z Irlandią może być ogólnie najgorzej obejrzanym spotkaniem od pięciu lat (biorąc pod uwagę także nasze mecze o punkty).

W 2015 roku podczas starcia w eliminacjach Mistrzostw Europy Stadion Narodowy wypełnił się tylko w połowie. Graliśmy wtedy z Gibraltarem. Pogrom słabych rywali (8:1) i tak oglądało 27 763 widzów.

Mniejsze zainteresowanie kadrą z pewnością spowodowane jest nieudanym mundialem. Sport.pl informował, że słabą oglądalność w telewizji miał też ostatni mecz z Włochami w ramach Ligi Narodów UEFA.

Widownia na towarzyskich meczach Polski

Polska – Litwa               53 803 widzów (Warszawa)

Polska – Chile              41 2016  (Poznań)

Polska – Korea Płd.     53 129    (Chorzów)

Polska – Nigeria           41 208    (Wrocław)

Polska - Meksyk           32 736     (Gdańsk)

Polska – Urugwaj          56 147    (Warszawa)

Polska – Słowenia        40 119     (Wrocław)

Polska – Litwa              33 000     (Kraków) 

Polska – Holandia         40 392    (Gdańsk)

Polska – Finlandia        42 068    (Wrocław)     

Polska – Serbia            38 271    (Gdańsk)                       

Polska – Czechy          40 793   (Wrocław)             

Polska – Islandia         56 207    (Warszawa)        

Polska – Grecja           37 192    (Gdańsk)             

Polska – Szwajcaria    40 133   (Wrocław)            

Polska – Litwa            33 074   (Gdańsk)             

Polska – Szkocja        41 652   (Warszawa)        

Polska – Irlandia        31 094   (Poznań)            

Polska – Słowacja     40 605   (Wrocław)      

Polska – Dania           34 952   (Gdańsk)       

Polska – Liechtenstein  9 128   (Kraków)    

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ