Włochy - Polska. Błaszczykowski niezadowolony: Najpierw trafiłem w piłkę. Karnego nie było

Po zremisowanym 1:1 meczu z Włochami, Jakub Błaszczykowski w rozmowie z TVP Sport powiedział, że sędzia po jego faulu nie powinien dyktować jedenastki. - Najpierw trafiłem w piłkę. Karnego nie było - skwitował.

- Musimy wziąć pod uwagę fakt, że decyzję na boisku podejmuje sędzia. Z mojej perspektywy jednak najpierw trafiłem w piłkę. Karnego nie było. Arbiter powiedział mi, że najpierw faulowałem, a potem uderzyłem futbolówkę. Nie do końca się w tym zgadzam, ale to on ma gwizdek - tłumaczył po meczu Jakub Błaszczykowski w rozmowie z TVP Sport.

Przypomnijmy, że w 78. minucie Kuba faulował w polu karnym Chiesę. W telewizyjnych powtórkach widać, że trafił w piłkę, ale rozpędzony rywal przeleciał przez jego nogi. Italia jedenastkę wykorzystała. Polski skrzydłowy z gry Polaków był jednak zadowolony.

-Zagraliśmy przyzwoite spotkanie przynajmniej w 1. połowie. Fajnie wychodziliśmy z bloku defensywnego i stwarzaliśmy bramkowe sytuacje. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę rywalowi. W sumie z tego wyniku możemy być jednak zadowoleni. Mamy spory potencjał. Na naszym normalnym poziomie z wymagającymi rywalami możemy grać jak równy w równym - zakończył piłkarz Wolfsburga.