Maciej Makuszewski doznał kontuzji. Pomocnik opuszcza zgrupowanie reprezentacji

Maciej Makuszewski nie weźmie udziału w najbliższych spotkaniach reprezentacji Polski. Skrzydłowy podczas środowego treningu doznał urazu, który uniemożliwi mu grę w meczach z Włochami (7 września, Liga Narodów) i Irlandią (11 września, mecz towarzyski).

"Maciej Makuszewski doznał w czasie drugiego środowego treningu urazu mięśnia czworogłowego uda, który wyklucza jego udział w dwóch najbliższych meczach z Włochami i Irlandią. Zawodnik udaje się na leczenie do klubu. Przewidywany czas leczenia potrwa około 10 dni" - napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

28-letni skrzydłowy na powrót do reprezentacji Polski czekał od listopada ubiegłego roku. Wówczas doznał bowiem kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie, która wykluczyła go z udziału w mistrzostwach świata w Rosji. Teraz zawodnik czekać tak długo nie będzie musiał, bo okazję do gry w zespole Jerzego Brzęczka będzie miał już w październiku, w spotkaniach Ligi Narodów, o ile otrzyma od selekcjonera powołanie.

Przypomnijmy, że już na początku zgrupowania szanse na grę stracił Maciej Rybus, który z  powodu kontuzji mięśnia przywodziciela także wrócił do swojego klubu.

***

>> Andre Martins piłkarzem Legii Warszawa

>> Benfica będzie walczyć z zarzutami o korupcję, które mogą doprowadzić do wykluczenia jej z rozgrywek

>> Zbigniew Boniek: Nasi piłkarze będą sprzedawani za bezcen

Więcej o: