Zbigniew Boniek: Nasi piłkarze będą sprzedawani za bezcen

- Jest moda na Polaków, ale na ich status nie pracują niestety nasze kluby. Nie gramy w europejskich pucharach i brakuje punktu odniesienia - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Polsatem Sport".

- Mamy coraz większą grupę fajnych piłkarzy młodego pokolenia, ale będą sprzedawani za granicę za bezcen. Dzisiaj sprzedajemy piłkarzy za 3-4 mln euro, a piłkarze z Chorwacji czy Czech odchodzą za 10-12 mln. Są po prostu z lepszych lig - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

I dodał: Musimy jak najszybciej odbudować nasze kluby, żeby zaczęły coś znaczyć w Europie. Dystans z roku na rok do czołówki będzie coraz większy, jeśli nie wyciągniemy odpowiednich wniosków.

Słowa Bońka potwierdzają zestawienia z minionego okna transferowego. Według danych portalu "Transfermarkt", przychody z transferów klubów chorwackich wyniosły bowiem aż 58 mln euro, natomiast przychody zespołów występujących w Lotto Ekstraklasie to zaledwie niecałe 15 mln.

Bilans letniego okna transferowego w sezonie 18/19 - Lotto Ekstraklasa i liga chorwackaBilans letniego okna transferowego w sezonie 18/19 - Lotto Ekstraklasa i liga chorwacka Transfermarkt

***

>> Brzęczek na niego stawia, chociaż na MŚ nie poleciał. Kamiński: Wiedziałem jak to wszystko bolało i że każdy to musi przegryźć samemu

>> Łukasz Fabiański kwestionuje raport Adama Nawałki

>> Karol Linetty był zły na Nawałkę. 'Uważam, że zasłużyłem na grę'

>> Kamil Glik zapowiedział, że może zagrać na kolejnych MŚ

Więcej o: