Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (160)
PZPN ujawnił raport Adama Nawałki. Ostatni trening w Soczi przed Senegalem największą pomyłką przygotowań do mundialu?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy 5

  Przetrenowana... o... to... to...

  Michał Pazdan do dzisiaj narzeka, że nie może otrząsnąć z wysiłku, którego nabawił się na MŚ, stąd jego słaba postawa w Legii.

 • Marek Słowikowski

  Oceniono 7 razy 5

  Będący w świetnie formie Sławek, odkąd nie gra w Lechii to ta odżyła. Może gdyby go nie było w Rosji to też wyglądałoby lepiej. Ale może się zmęczył tą końcówką z Japonią. Druga sprawa do niestety nikt już nie bardzo chce naszych grajków poza Włochami.

 • daniellap

  Oceniono 4 razy 4

  A o reklamowaniu parówek nic nie ma w tym raporcie?

 • zdziwiony6

  Oceniono 4 razy 4

  Nie będę kwestionował tego raportu ale dodam od siebie, że nasi zawodnicy są generalnie słabo wyszkoleni technicznie, mają problemy z opanowaniem piłki, nie potrafią przyjąć podania i celnie podać do innego zawodnika. Nie wspomnę już o dyblingu i podaniu z pierwszej piłki, bo to dla naszych futbolistów czarna magia.

  Czy nam sie to podoba czy nie jedynym zawodnikiem europejskiej klasy jest Lewandowski ale jego zna cały piłkarski świat więc był pieczołowicie kryty. Jeśli weźmiemy fakt, że nasz czołowy pomocnik Grosicki grał w II lidze angielskiej to mamy pełny obraz słabości naszej piłki. Lewy właśnie skończył 30 lat, pogra jeszcze 2-3 sezony i zajmie się czyms innym. A jego następców nie widać. Powiedzmy sobie szczerz - polska piłka leży i kwiczy.

 • tytusek2012

  Oceniono 4 razy 4

  Tekst raportu średnio wykształconego magistra wychowania fizycznego powinien wprowadzić w osłupienie. Wydaje się , że nie przez przypadek nie opublikowano załącznika 09 B.2 który prawdopodobnie w 75% obnażyłby przyczyny klęski. Ale już sama terminologia użyta w raporcie nie świadczy najlepiej o sztabie, żeby nie powiedzieć że sztab deskredytuje. Kilka przykładów: testy markerów zmęczenia na podstawie badań morfologicznych (bardzo jest mi to przykro stwierdzić ale to bełkot). Nie ma pojęcia testy markerów, badania morfologiczne. Badania takie w bardzo ograniczonym zakresie informują o zmęczeniu, to markery biochemiczne są bardzo istotne. Morfologia dotyczy składników morfotycznych krwi a nie enzymów, którymi posługujemy się w ocenie zmęczenia wysiłkowego. Brak rytmu meczowego miał wpływ na dyspozycje motoryczną (wydolność, restytucję powysiłkową) - po pierwsze znaczy to że zawodnik nie grający nie trenuje, a zatem nie jest przygotowany motorycznie. A przecież trenowali indywidualnie z fizjoterapeutami. Tutaj kolejny absurd. Czy fizjoterapeuta jest trenerem? Raczej tylko w zakresie treningu zdrowotnego i to ma swój wydźwięk w raporcie- 80% leczymy, korygujemy, a nie rozwijamy i doskonalimy. Wydolność pojęcie bardzo szerokie, zawiera w sobie pojęcie restytucji powysiłkowej jako gotowości do kolejnego wysiłku. Nie ma pojęcia wydolność specjalna tak w języku polskiej teorii i fizjologii sportu jak i w terminologii angielskiej. O co chodziło autorom raportu? Podniesie markerów zmęczeniowych (CPK). To tylko jeden marker bardzo często związany z urazem tkanki mięśniowej, nie koniecznie mający podłoże zmęczeniowe. Ale skoro markerów to jakich innych? Apel do PZPN opublikujcie załącznik, którego brakuje, a wszystko będzie jasne, bowiem to co było dalej to pochodna informacji zawartych w tym załączniku lub braku informacji, których sztab o piłkarzach nie pozyskał, bo zwyczajnie nie wiedział że są potrzebne i jak z nich skorzystać.

 • marykownow

  Oceniono 4 razy 4

  Justyna Święty w ciągu dwóch godzin zdobyła dwa złote medale i dała radę pobiec. A ich jeden trening wykończył.

 • opalinski19

  Oceniono 4 razy 4

  a Boniek jaką ma ocenę nie za wystepy medialne, za Mundial, za puchary, za szkolenia, za wprowadzanie młodych piłkarzy, za stan ligii - nie Legii
  ekstraklapa

 • labeo

  Oceniono 4 razy 4

  Czy raport kończy się słowami "Polacy nic się nie stało"? A może powinno to być motto na poczatku każdego takiego raportu?

 • purre

  Oceniono 4 razy 4

  Raport z "Wakacji pod gruszą". Jak pojechali "kupą" szukać bazy w Rosji, chlać, żreć i dupczyć, to wszystko było super. Dopiero później Soczi okazało się bardzo toksycznym miejscem. Chyba kac pijacki i moralny dały znać o sobie w trakcie i po zakończeniu "turnusu".

 • billyboy1943

  Oceniono 6 razy 4

  kto ogląda mecze wie,że niejaki nie-SZCZĘSNY ani jednego ważnego meczu nie zagrał z CZYSTYM KONTEM-nawet W WYGRANE musi coś PUŚCIĆ!!!!A Milika to najlepiej podsumował ...DANIEC!! WARTO OBEJRZEĆ!!!

 • r_polak

  Oceniono 12 razy 4

  Cienizna, dno i 2 metry mułu. Brak zaangażowania, ambicji i honoru, ze zdwojonym parciem na szkło całej drużyny pod wodzą selekcjonera. W przygotowaniu do mundialu zachłanność, przysłaniająca cele sportowe. KONIEC.
  To są 3 zdania, nie 90 stron podsumowujące wyczyn "parówek Nawałki".

 • slon2002

  Oceniono 3 razy 3

  Leniwe wyżelowane lale od reklamy podpasek itp. nie chciały się wysilać i grać za te nędzne piniedze i jakieś tam staromodne melodie o jakimś tam Dąbrowskim co to z Basia bara bara.

 • naw18

  Oceniono 3 razy 3

  Porównajcie raport niemiecki na ten sam temat "osiagnięc" reprezentacji i nasz. U Niemcow - sekundy, podania, kilometry..U nas : brak winnych a w zasadzie winien jeden wielogodzinny trening w pełnym słońcu.. No bo trzeba być przygłupem by wybierać w środku lata południowy kurort na budowanie tzw. "formy" kopaczy, z których połowa "gwiazd" siedziała na ławie w ligach.
  Nic sie nie stalo , Polacy, nic sie nie stalo, po prostu Polska , bialo-czerwoni

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 3

  A jakie oceny na Mundialu zyskał Boniek?
  Bo cos w cąłym raporcie cichoooo-szaaa...

 • farcry3

  Oceniono 3 razy 3

  Ja też napisałem raport: za dużo żelu, batonów i piwa a za mało treningów. Nie gram w piłkę, ale w juniorach trenowałem wioślarstwo i byłem w kadrze. Dostałem się tam bo za....lałem dwa razy dziennie na treningach. Na rękach odciski jak górnik po kilofie. Jazda w "trupa" to była norma. Miałem tylko 15-18 lat i była to inna dziedzina sportu, ale tak jak w piłce trzeba "gryżć trawę" tak w wioślarstwie jedzie się " w trupa" . Na piłce się nie znam, ale rozpoznam , który zawodnik ( bez wzgledu na dyscyplinę) ma ambicję, wole walki i sportową złość. Piłkarze nie mieli niczego. W dyscyplinie mogli by co najwyżej popływać na dmuchanym materacu. Poruszali się po boisku jakby byli po co najmniej tygodniowych baletach .

 • niktalboktos

  Oceniono 3 razy 3

  Tego rodzaju raport aspirujący do bycia analizą porażki w Rosji to dziecinada i hipokryzja adresowana do niedzielnych kibiców. Cel moze byc tylko jeden - szybka odbudowa wizerunku reprezentacji i ponowne podgrzewanie balonika oczekiwań. Jak w gospodarce, po jednej piramidzie finansowej jest kolejna, mimo że mówi się ludziom że pieniądze nie spadają z nieba. Przyczyny klęski naszych kopaczy tkwią (poza polskim ysstemem szkolenia i jakością ligi oczywiście) w specyficznej strategii przygotowania kadry na Mundial w ciągu ostatnich 2 lat. Mam na mysli mecze eliminacyjne, mecze towarzyskie dobór przeciwników w tych meczach. Tam celem było podniesienie rankingu reprezentacji żeby trafić do odpowiedniego koszyka, cel sportowy byl mniej istotny. Gdy się gra w stosunkowo słabej grupie eliminacyjnej to trzeba rozegrać mecze towarzyskie z odpowiednio silnymi przeciwnikami. U nas wręcz unikano silnych, do tego mecze były w Polsce tylko. To wszystko to była ustawka żeby przekonać rodaków o sile naszej kadry, a przekonanie bylo z gruntu zafalszowanym obrazem rzeczywistosci. Poza tym kilku pilkarzy nie powinno do Rosji jechać ale najprawdopodobniej zobowiązania menedzerski8e oraz kontraktowo-sponsorskie na to nie pzowoliły. O to mam największe pretensje do Bonka i jego ekipy. Pisanie teraz że cos zle na treningu poszlo przed meczem z Senegalem to kpina. Zresztą zupełnie podobne sprawy były powodem wcześniejszych klęsk na Mundialach w 2002 i 2006.

 • enedue3

  Oceniono 3 razy 3

  Super światowa selekcja z gwiazdorem Peszko i modelem Krychowiakiem !???? Nie wymieniono jeszcze menago Lewandowskiego z którym omawiał kontrakt na grube miliony.

  Za samo to sprawozdanie należałoby Nawałce zabronić prowadzenie klubu piłkarskiego na 10 lat.

 • tubylec_ww

  Oceniono 3 razy 3

  Coś to tłumaczenie wygląda jak w przysłowiu o baletnicy, co przeszkadza rąbek u spódnicy.

 • gryfny

  Oceniono 3 razy 3

  niemiecki trener:za malo sprintow przyczyna plajty
  polski trener:za ostry ostatni trening przyczyna plajty
  Obaj mistrzowie bajerowania!

 • didej007

  Oceniono 3 razy 3

  Pitu, pitu... Albo drużyna jest dobra, albo cienka jak barszcz. Dziwię się tylko, że Zibi - fachowiec przecież - tego nie widział wcześniej. Takie raporty to musztarda po obiedzie. Może przydadzą sie następcy Nawałki, ale mnie wkurzają.

 • alexcomp

  Oceniono 3 razy 3

  Ręce nogi opadają. Jak oni tacy dobrzy, to może powinni zostać. Ale mnie wydaje się, że autobus kadry cały czas jechał tyłem, i to przez to, ten cały słaby mundial.

 • s.parus

  Oceniono 3 razy 3

  Tak, mecze zawalił młody Bednarek, reszta ok, co za brednie

 • edza4

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli można bez obrazy stwierdzić że trener to d...a,wszystko oparte na przypadkowości,natomiast pojęcie taktyka raczej nie jest znane,ot i cała prawda.I tak się skończył zachwyt nad samym sobą.

 • facio60

  Oceniono 3 razy 3

  Nie czytając jeszcze tego raportu, wnioski miałem podobne. Co więcej, jeszcze przed MŚ pisałem na forach piłkarskich (można sobie sprawdzić) , żeby nie przetrenować piłkarzy katując ich treningami. Najlepiej gra się na tzw świeżości. Udowodnili to Duńczycy na ME w 1992 roku kiedy zastąpili Jugosławię i zdobyli tytuł mistrza. Zauważmy, że MŚ to końcówka sezonu dla zawodników. Trzeba im było dać odpocząć i ćwiczyć taktykę. Dla mnie takie postępowanie kadry trenerskiej, to fuszerka najwyższej klasy.
  To tak , jakby boksera wpuścić między liny ringu na MŚ natychmiast po treningu siłowym. Podobnie robi się w np. w trójboju siłowym. Tydzień przed zawodami to zabawa z ciężarami a nie sprawdziany siłowe.

 • nikifor666

  Oceniono 7 razy 3

  Co za brednie. 2-godzinny trening "zniszczyl" pilkarzy, ich "swietne" przygotowanie, zepsul taktyke itd

  Hahah

 • putinolog

  Oceniono 5 razy 3

  ale brednie

 • sector23

  Oceniono 7 razy 3

  Kilka banalnych i oczywistych stwierdzeń "ubranych" w środowiskowy slang, pozorujący profesjonalizm i głęboka wiedzę sztabu szkoleniowego. Taaaak....typowy kamuflaż dyletanctwa i amatorszczyzny, o przepraszam - "polskiej myśli szkoleniowej A.D. 1970" na których się ona zatrzymała.

 • KAMF 80

  Oceniono 7 razy 3

  Cała ta drużyna, to jeden wielki błąd. A po ostatnim mundialu robię na nich kupkę.

 • lyjnin69

  Oceniono 5 razy 3

  nie podstawili helikopterów

 • kolega.zenka

  Oceniono 2 razy 2

  Nie potrzeba długich raportów aby ocenić polską drużynę na MŚ. Podam tylko kilka punktów.
  Brak pomysłów na grę, przez co podawanie do tylu i na boki oraz głupie zagrania.
  Strach przed walką w środku boiska.
  Nie podawanie Lewandowskiemu.
  Sam Lewandowski, mocno kryty nie próbował uciec przeciwnikowi i ułatwić tym samym grę kolegom.
  Winni: Nawałka, nie zdołał zaszczepić woli walki i Lewandowski, nie porwał drużyny do tej walki.

 • ariel72

  Oceniono 2 razy 2

  żenada! czekam na dymisję Bońka

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 2 razy 2

  Mam wolne popołudnie. Warto czytać? Jest wyjaśnienie dlaczego pojechał Peszko, dlaczego bazą było Soczi, gdzie pogoda (wilgotność powietrza) nie pozwala na regenerację po przygotowaniu do turnieju, dlaczego Lewandowski przyjechał do Juraty spóźniony i dlaczego wybrano Litwę na ostatni sparing?

 • grizz8

  Oceniono 2 razy 2

  Tradycyjnie "polska myśl trenerska" zajechała zawodników. Reprezentacja, to zgranie, stałe fragmenty, oraz zmiany ustawień a nie szlifowanie formy wydolnościowej. Jeśli zawodnik nie ma siły by biegać, to nie jedzie. Od formy jest klub. Nie wiedza co robić , to katują. Już była taki, co zawodników kadry w gumach przegonił... No chyba, ze ten ostatni trening przeniósł się do hotelu...

 • antymemo

  Oceniono 2 razy 2

  Ale pseudonaukowy bełkot ... aż rzygać się chce, kiedy do gry prostej jak konstrukcja cepa dorabia się wielopiętrową ideologie i filozofie.
  Czego to się nie robi, żeby tylko "przytulić" gigantyczną kasę ...

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  najlepiej wycieczke parówek nawałki do rosji podsumował niejaki kamil "mózg" grosik... "po co tam pojechaliscie ? - po gó......"

 • lupino78

  Oceniono 2 razy 2

  Nie poruszono tematu brzozy

 • m.a.dyrda

  Oceniono 2 razy 2

  Czekamy teraz na raport piłkarzy

 • vito14

  Oceniono 2 razy 2

  Moje prywatne spostrzeżenie, które dotyczy to wszystkich sportowców, do póki zajmuj sie sportem i tylko sportem to są wyniki jak z kolei częściej ich widać TV jako goście celebryci lub reklamach tym gorsze wyniki, tak było a Adamkiem, Gołotą, jak i teraz z reprezentacją. Ilość reklam z udziałem naszej reprezentacji z Nawałka na czele, sprawia wrażenie, że częściej oni bywali na sesjach zdjęciowych niż na treningach. Współczuć tylko firmom które dały się na to nabrać, sam dziś stałem w kolejce na poczcie gdzie w sprzedaży była kolekcja produktów m.in z wizerunkiem Nawałki i tak sobie pomyślałem, kto to jeszcze kupi????

 • rek3493

  Oceniono 2 razy 2

  Ten raport pisał chyba Boniek po pijanemu!.

 • arius9

  Oceniono 2 razy 2

  Godzina była niedobra i temperatura też była niedobra.
  I tory były niedobre. I podwozie też było niedobre.

 • ziggybum

  Oceniono 4 razy 2

  Przygotowanie mentalne? Chyba było takie jak pisowców przed wyborami - bierzemy ile się da kasy, a po nas choćby potop.

 • Google mnie wkurza

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo to naukawe. Ale my i tak wiemy swoje: zawiniła pogoda. Np. jakaś dekoncentrująca, pogarszająca nastrój burza magnetyczna.

 • Adam Luzz

  Oceniono 2 razy 2

  Po tym raporcie Nawałka moze trenowac jedynie Puszczę Niepołomice ,nie obrażając Puszczy

 • jakubjag

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież, każdy normalny kibic wiedział, że sparingi z rezerwami Chile oraz słabiutką Litwą to nie były żadne godne sprawdziany przed takim turniejem jak MŚ. A tutaj nagle zdziwienie, że była zbytnia euforia po tych meczach? :(

 • bukaj22

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli Lewy dostał za mecz z Senegalem i Kolumbią notę 5, to ktoś w sztabie miał klapy na oczach.

  Jeśli mecz z Japonią był godny Reprezentacji Polski, to nie mam pytań. Za ten żenujący występ wszyscy piłkarze powinni dostać solidnie po kieszeni.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Z tego raportu wynika, że Soczi wybrały panie towarzyszące działaczom a trener Nawałka postawił na loterię, bo kiedyś tam coś się udało, to cała myśl trenerska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX