Reprezentacja. Kłopoty Rybusa. Po badaniach zapadnie decyzja czy obrońca Lokomotiwu Moskwa zostanie na zgrupowaniu kadry

W sobotnim meczu z Krasnodarem Maciej Rybus nabawił się kontuzji pachwiny. Jak ustalił Sport.pl obrońca Lokomotiwu Moskwa przejdzie w Warszawie badania, które wyjaśnią czy weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski, czy wróci na leczenie do Rosji.

W niedzielę w Warszawie rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski, które inauguruje kadencję nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Jak ustalił Sport.pl pod znakiem zapytania stoi udział w obozie Macieja Rybusa. Obrońca Lokomotiwu Moskwa w ostatnim meczu ligowym doznał kontuzji. Na początku drugiej połowy przegranego 1:2 spotkania z Krasnodarem Polak poślizgnął się pechowo i prawdopodobnie uszkodził pachwinę.

Mecz udało mu się rozegrać do końca, ale zaraz po ostatnim gwizdku lekarz mistrzów Rosji musiał zaaplikować mu silny zastrzyk przeciwbólowy. Mimo to Rybus jeszcze długo miał kłopoty z samodzielnym poruszaniem się.

W niedzielę rano 30-letni kadrowicz przyleciał do Polski. Obrońca reprezentacji Polski ma zaplanowany dziś w Warszawie rezonans magnetyczny. Po przeprowadzonych badaniach doktor Jacek Jaroszewski podejmie decyzję czy Rybus może wziąć udział w zgrupowaniu kadry czy będzie musiał wrócić na rehabilitację do Moskwy.

W trwającym sezonie ligi rosyjskiej Rybus rozegrał pięć meczów w których zdobył jedną
bramkę. Wystąpił też w przegranym z CSKA Moskwa meczu o Superpuchar Rosji.

Więcej o: