Reprezentacja Polski. Jan Tomaszewski: Jerzy Brzęczek popełnia błąd. Wielkie nieporozumienie

- To jedno wielkie nieporozumienie - powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" komentując brak powołania do reprezentacji Polski dla Dawida Kownackiego, Szymona Żurkowskiego czy Sebastiana Szymańskiego.

Jerzy Brzęczek w poniedziałek powołał kadrę na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Zabrakło w niej wspomnianych trzech piłkarzy występujących w kadrze do lat 21. 

Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza zagra we wrześniu w eliminacjach mistrzostw Europy z Finlandią i Wyspami Owczymi. Jak na razie jest liderem grupy - minimalnie wyprzedza Danię - i nie może sobie pozwolić na stratę punktów.

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek ogłosił swoje pierwsze powołania

- Dla mnie jest to jedno wielkie nieporozumienie. Mnie g**** obchodzi młodzieżówka Michniewicza i jej wyniki, proszę to napisać! Dla Kownackiego, podobnie jak dla takich zawodników jak Szymon Żurkowski czy Sebastian Szymański, gra teraz w reprezentacji U-21, to cofnięcie się w rozwoju! - grzmi Tomaszewski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami". 

- Czy wyobraża pan sobie, by teraz Didier Deschamps oddał 19-letniego Kyliana Mbappe do drużyny młodzieżowej? Przecież natychmiast zostałby nazwany debilem! Dorosła reprezentacja zawsze, powtarzam zawsze, jest ważniejsza od zespołów młodzieżowych - twierdzi Tomaszewski. 19-letni Mbappe został jedną z gwiazd mistrzostw świata w Rosji prowadząc Francję do złota.

Reprezentacja Polski. Terminarz jesiennych spotkań biało-czerwonych

Więcej o: