Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Mateusz Klich wraca do kadry po czterech latach. "Selekcjoner mnie zaskoczył"

W poniedziałek selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na mecze reprezentacji Polski z Włochami i Irlandią. Na liście nazwisk sporządzonej przez nowego trenera drużyny narodowej znalazł się m.in. Mateusz Klich, który do kadry wraca po czterech latach przerwy.

Po raz ostatni Klich z orzełkiem na piersi zagrał 7 września 2014 roku w wyjazdowym meczu z Gibraltarem (7:0), który odbył się w ramach eliminacji do Euro 2016.

Powołanie przez Jerzego Brzęczka zaskoczyło gracza Leeds United, ale ten zdecydowanie zapracował sobie na powrót do reprezentacji dobrymi występami na zapleczu angielskiej ekstraklasy. W czterech meczach tego sezonu Championship Klich zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek ogłosił swoje pierwsze powołania

- Trochę nie spodziewałem się powołania. Trener Brzęczek zadzwonił tydzień temu. Patrzę, nieznajomy numer. Akurat odebrałem. Selekcjoner powiedział, że chce mnie powołać i zobaczyć na zgrupowaniu - tłumaczył w rozmowie z serwisem sportowefakty.wp.pl.

- Nie zamknąłem etapu reprezentacji w swojej głowie, ale zupełnie nie myślałem o powrocie. Skupiałem się bardziej na grze w Leeds. Choć wiadomo: występuję w dużym klubie, w dobrej lidze, to prędzej czy później taki temat mógł się pojawić. Właśnie odpisuję na gratulacje od znajomych, sporo tego. Ale w klubie szampana nie otwierałem, nie chce się tym powołaniem podniecać - dodał Klich.

Reprezentacja. Kamil Grosicki na zakręcie. Skrzydłowy pominięty przez Jerzego Brzęczka. Pat transferowy nadal trwa

Pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka odbędzie się 7 września w Bolonii - w ramach 1. kolejki Ligi Narodów UEFA biało-czerwoni zmierzą się z Włochami. Cztery później we Wrocławiu kadra rozegra towarzyskie spotkanie z Irlandią.

Więcej o: