Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tomasz Hajto o przyszłości Jakuba Błaszczykowskiego: Powinien zastanowić się nad zakończeniem kariery reprezentacyjnej

- Kuba ma swój wiek. Uważam, że powinien zastanowić się nad tym, czy to nie jest dobry moment do zakończenia kariery reprezentacyjnej - stwierdził Tomasz Hajto na antenie Polsatu Sport w trakcie programu "Cafe Futbol".

- Czasami takie przedłużanie gry w kadrze nie jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że wokół siebie Kuba stworzył znakomitą historię. Rozegrał wiele świetnych meczów, dźwigał ciężar odpowiedzialności za kadrę - przyznał były reprezentant Polski.

Błaszczykowski w ubiegłym sezonie miał problem z regularną grą w Wolfsburgu. Wynikało to jednak nie ze słabej dyspozycji, a z jego problemów zdrowotnych. W tym sezonie Polak miał jak dotychczas jedną okazję do gry - mecz Pucharu Niemiec z czwartoligowym SV 07 Elversberg (1:0). 32-latek w starciu z niżej notowanym rywalem pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie.

- Nie wyobrażam sobie tego, że Błaszczykowski nie grając w VfL Wolfsburg przyjedzie na reprezentację Polski. Uważam, że powinien zastanowić się nad zakończeniem kariery reprezentacyjnej - stwierdził Hajto.

Błaszczykowski zadebiutował w reprezentacji Polski w marcu 2006 roku. Od tamtej pory rozegrał w niej 100 meczów, w których strzelił 20 goli. Wziął udział w Euro 2012, Euro 2016 i mistrzostwach świata 2018.

Więcej o reprezentacji Polski:

>> Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek przełożył ogłoszenie pierwszych powołań do kadry

>> Duża wpadka Tomasza Hajty w Cafe Futbol. "Niech mu ziemia lekką będzie" [wideo]

>> Zbigniew Boniek: Może trzeba wrócić do czasów przed Euro 2016, gdy piłkarze zajmowali się graniem, a nie innymi rzeczami?

>> Remigiusz Rzepka jest zaskoczony słowami piłkarzy. Reprezentacja Polski była dobrze przygotowana

>> Jest nowy ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski. Nowy lider

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ