Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek przełożył ogłoszenie pierwszych powołań do kadry

Jerzy Brzęczek nie ogłosi pierwszych powołań do reprezentacji Polski zgodnie z pierwotnym planem. Selekcjoner podjął decyzję o tym, że nazwiska piłkarzy, którzy wezmą udział we wrześniowym zgrupowaniu, poznamy dopiero 27 sierpnia.

"Selekcjoner Jerzy Brzęczek powołania na mecze z Włochami i Irlandią ogłosi w poniedziałek 27 sierpnia. Tego dnia zostanie podana pełna lista powołanych zawodników" - czytamy w komunikacie Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika prasowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że pierwotnie Brzęczek pierwszą listę zawodników, na której mieli się znaleźć piłkarze występujący w ligach zagranicznych, miał opublikować w poniedziałek 20 sierpnia. 47-latek od rana miał gotową listę zagranicznych piłkarzy. Pozostało jedynie wysłanie faksów do klubów i ułożenie listy graczy z Ekstraklasy. Trener zdecydował jednak, że chce się przyjrzeć kilku zawodnikom, którzy jeszcze nie mieli okazji gry. Chodzi m.in. o Krzysztofa Piątka, Bartosza Bereszyńskiego, Karola Linettego i Dawida Kownackiego, których mecze (Sampdorii i Genoi) zostały odwołane ze względu na tragedię w Genui, w której zginęło 39 osób.

Jesienne zmagania biało-czerwonych rozpoczną się od wyjazdowego spotkania z Włochami. 7 września zespół Jerzego Brzęczka rozegra mecz 1. kolejki Ligi Narodów w Bolonii. Cztery dni później kadra zagra towarzysko z Irlandią. Starcie odbędzie się na stadionie we Wrocławiu.

Następnie reprezentacja Polski rozegra po dwa mecze w październiku (Liga Narodów) i listopadzie (Liga Narodów i mecz towarzyski).

Jesienne spotkania reprezentacji Polski:

07.09.2018 - Włochy - Polska (Liga Narodów)

11.09.2018 - Polska - Irlandia (mecz towarzyski, Wrocław)

11.10.2018 - Polska - Portugalia (Liga Narodów, Chorzów)


14.10.2018 - Polska - Włochy (Liga Narodów, Chorzów)

15.11.2018 - Polska - Czechy (mecz towarzyski, Gdańsk)

20.11.2018 - Portugalia - Polska (Liga Narodów)

***

>> Zbigniew Boniek: Może trzeba wrócić do czasów przed Euro 2016, gdy piłkarze zajmowali się graniem, a nie innymi rzeczami?

>> Remigiusz Rzepka jest zaskoczony słowami piłkarzy. Reprezentacja Polski była dobrze przygotowana

>> Jest nowy ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski. Nowy lider

>> Łukasz Fabiański o swojej przyszłości w reprezentacji Polski

>> Umieć grać i umieć być. Łukasz Piszczek żegna się z reprezentacją Polski. Klasę miał na boisku i poza nim

Więcej o: