Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę. Zbigniew Boniek komentuje i wskazuje nową rolę

Łukasz Piszczek ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Decyzję naszego obrońcy skomentował Zbigniew Boniek. - Kto wie, może niedługo spotkamy się na ławce trenerskiej - przyznał prezes PZPN.

Łukasz Piszczek ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. 33-latek zamierza się teraz skupić tylko na grze w Borussii Dortmund. Jego decyzję skomentował prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

- Łukasz przez lata pokazywał charakter prawdziwego wojownika, będąc bardzo ważnym piłkarzem reprezentacji. Szkoda, że ten etap się kończy, ale tak już jest w futbolu. Dziękujemy Łukaszowi za wszystko, co nam dał, występując z orłem na piersi. Kto wie, może niedługo spotkamy się na ławce trenerskiej - powiedział  Boniek w rozmowie z portalem "Łączy nas piłka".

>>> Łukasz Piszczek skomentował decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. 'Nie jestem jak Ronaldo'

Piszczek napisał pożegnalny post

"Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy."

MARTIN MEISSNER/AP

"Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi" - czytamy w pożegnalnym poście Piszczka.

Piszczek rozegrał w biało-czerwonych barwach 65 spotkań i zdobył 3 bramki. Wziął udział w Mistrzostwach Europy w 2008, 2012 i 2016 roku. Rozegrał także dwa mecze na mundialu w Rosji.

>>> Piszczek rezygnuje z kadry. Bosacki dla Sport.pl: Mam tylko nadzieję, że to jego decyzja

Więcej o: