Łukasz Piszczek skomentował decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. 'Nie jestem jak Ronaldo'

- Czuję, że nie jestem w stanie zagrać całego sezonu w klubie i reprezentacji na poziomie, na którym bym chciał - powiedział Łukasz Piszczek w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP". 33-latek w sobotę ogłosił decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej.

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje.
Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca - napisał Łukasz Piszczek w specjalnym poście opublikowanym na swoim profilu na Facebooku.

33-letni obrońca po 11 latach zakończył karierę reprezentacyjną. Piłkarz Borussii Dortmund w biało-czerwonych barwach rozegrał 65 spotkań. Razem z reprezentacją trzykrotnie brał udział w mistrzostwach Europy. Raz zagrał też na mistrzostwach świata.

"Minął czas eksploatacji. Nie jestem jak Ronaldo"

- Minął mój czas eksploatacji, moja historia w kadrze dobiegła końca. Czternaście sezonów w profesjonalnej piłce zostawia ślady. Nie mam już 21 lat, nawet 28, kiedy po 50 meczach w sezonie można nadal grać, bo niczego się nie czuje. Ja odczuwam trudy każdego meczu - przyznał Piszczek w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP", tłumacząc powody swojej decyzji.

I dodał: Czytałem ostatnio wyniki jakichś badań, że Ronaldo jest jak 21-latek. No ja nie jestem. Nie każdy jest takim fenomenem, jak Cristiano.

- Czuję, że nie jestem w stanie zagrać całego sezonu w klubie i reprezentacji na poziomie, na którym bym chciał - zakończył piłkarz.

***

>> Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę!

>> Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę. Internauci i dziennikarze żegnają obrońcę

>> Łukasz Piszczek strzela, Borussia remisuje z Rennes

Więcej o: