Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentanci Polski ofiarami afery finansowej GetBack?

Dziennikarz portalu "Weszło", Krzysztof Stanowski, zasugerował na Twitterze, że dwóch członków reprezentacji Polski mogło paść ofiarami finansowej afery związanej z firmą GetBack.

Przypomnijmy, że GetBack to spółka windykacyjna zajmująca się skupowaniem przeterminowanych długów i polubownych ugodach z dłużnikami. W ostatnich miesiącach problemy firmy wywołały jednak finansową aferę. Przedsiębiorstwo założone we Wrocławiu zaczęło mieć coraz większe problemy ze sprzedażą obligacji, z których finansowało skupowanie pakietów wierzytelności.

>> Jerzy Brzęczek zdradził skład swojego sztabu szkoleniowego

Szefowie GetBack, którzy zdecydowali się na pożyczenie ponad 2 mld zł, w 2018 roku przestali regulować swoje zobowiązania. Z opublikowanych w maju raportów wynikało, że w ubiegłym roku firma zanotowała stratę w wysokości 1,3 mld zł (!). To natomiast oznaczało, że przekroczyła ona wartość własnych kapitałów.

>> "W życiu nigdy nie bałem się wyzwań". Jerzy Brzęczek wita się z reprezentacją. Robert Lewandowski dalej kapitanem

Członkowie reprezentacji dotknięci aferą?

Zdaniem dziennikarza portalu "Weszło", Krzysztofa Stanowskiego, ofiarami finansowej afery, w efekcie której w czerwcu zatrzymano byłego prezesa spółki i jego współpracownika, których oskarżono o usiłowanie wyłudzenia 250 mln zł Polskiego Funduszu Rozwoju, mogli zostać członkowie reprezentacji Polski. - Słyszę o bardzo dużych stratach inwestycyjnych u minimum dwóch osób, w tym u jednej o stratach idących w dziesiątki milionów złotych - napisał dziennikarz w poście opublikowanym na Twitterze.

>> Boniek na konferencji PZPN: Za rok spotkamy się, by świętować awans na mistrzostwa Europy

Nie wiadomo o kogo dokładnie chodzi. Nie wiadomo też czy sprawa dotyczy piłkarzy lub członków sztabu. Jeżeli jednak jest prawdą, mogłoby się okazać, że taka afera miała znaczący wpływ na postawę i pracę dotkniętych nią osób, podczas mistrzostw świata w Rosji.

***

>> Paul Pogba chce wrócić do Juventusu. Efekt Ronaldo?

>> Kylian Mbappe w końcowej fazie turnieju grał z kontuzją

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (59)
Reprezentanci Polski ofiarami afery finansowej GetBack?
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 20 razy 20

  Tak to jest, jak się słucha doradcy finansowego, który za 3 tys. na miesiąc, pomaga ci stać się milionerem ;)

 • dziadwawelski

  Oceniono 18 razy 16

  Czyli powodem słabej gry na mundialu była trudna sytuacja psychiczna reprezentantów, którzy stracili być może dorobek życia w "pisowskiej" / może to przejaskrawione ale na pasek w kurskiej propagandzie się nadaje/ aferze ;-))) Ja jednak myślę, że to niespokojny duch Leszka Smoleńsko Kaczyńskiego - błąkając się w ramach pokuty za zamordowanie 95 pasażerów lotu na wyborczą konwencję do Katynia - nocami nie pozwalał spać naszym orłom ;-))) Tylko Peszkę oszczędzał i nie przeszkadzał mu bo przecież pijak pijakowi bratem ;-)))

 • eskulapp

  Oceniono 17 razy 13

  Kilkadziesiąt mln zł to ma w tym kraju tylko jeden piłkarz, więc może lepiej zapytać u źródła.

 • farcry3

  Oceniono 9 razy 7

  Widocznie te miliony tym reprezentantom się nie należały. Łatwo przyszło łatwo poszło. Kilka reklam podpasek i się zwróci. Żałować należy, ale drobnych ciułaczy.

 • Gal Anonim

  Oceniono 5 razy 5

  ...a żeby tak stracili potężne sumy, tak im życzę. Długi trzeba spłacać, ale o Getback może sobie przeczytać przeciętny zjadacz chleba. Firma, która windykuje długi na granicy przestępstwa, niejednokrotnie ją przekraczając. Przykłady? 10tki telefonów od 7 rano, co 5 minut, z różnych numerów w całej Polsce. Przez nich musiałem zmienić numer. Drugi przykład? Straszenie nasłaniem "windykatorów terenowych", którzy wyniosą lodówkę, pralkę, łóżko - coś, czego nawet komornicy nie dotykają. Inny przykład? Dzwonienie po sąsiadach i wypytywanie.
  Tą firmę należy rozwiązać, a twórców tych metod do pierdla, wykonawców (większości studentów) - wielkie grzywny za groźby karalne.

 • piotr33k2

  Oceniono 4 razy 4

  afera kilka razy większa niż amber gold z bezpośrednimi powiązaniami z pisowskimi notablami a jakoś zadnej komisji śledczej na horyzoncie ani widu ani słychu . najpierw afera skoków teraz getback . piso-bolszewia kradnie wiecej nawet niż sld za milera z aferą starachowicka na czele.

 • julius2013

  Oceniono 4 razy 4

  żelazna zasada mówi - nie inwestuj w tematy, których nie rozumiesz, nie znasz i nie będziesz w stanie kontrolować rozwoju sytuacji.
  Ślepa chciwość bierze jednak zawsze górę nad zdrowym rozsądkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX