Reprezentanci Polski ofiarami afery finansowej GetBack?

Dziennikarz portalu "Weszło", Krzysztof Stanowski, zasugerował na Twitterze, że dwóch członków reprezentacji Polski mogło paść ofiarami finansowej afery związanej z firmą GetBack.

Przypomnijmy, że GetBack to spółka windykacyjna zajmująca się skupowaniem przeterminowanych długów i polubownych ugodach z dłużnikami. W ostatnich miesiącach problemy firmy wywołały jednak finansową aferę. Przedsiębiorstwo założone we Wrocławiu zaczęło mieć coraz większe problemy ze sprzedażą obligacji, z których finansowało skupowanie pakietów wierzytelności.

>> Jerzy Brzęczek zdradził skład swojego sztabu szkoleniowego

Szefowie GetBack, którzy zdecydowali się na pożyczenie ponad 2 mld zł, w 2018 roku przestali regulować swoje zobowiązania. Z opublikowanych w maju raportów wynikało, że w ubiegłym roku firma zanotowała stratę w wysokości 1,3 mld zł (!). To natomiast oznaczało, że przekroczyła ona wartość własnych kapitałów.

>> "W życiu nigdy nie bałem się wyzwań". Jerzy Brzęczek wita się z reprezentacją. Robert Lewandowski dalej kapitanem

Członkowie reprezentacji dotknięci aferą?

Zdaniem dziennikarza portalu "Weszło", Krzysztofa Stanowskiego, ofiarami finansowej afery, w efekcie której w czerwcu zatrzymano byłego prezesa spółki i jego współpracownika, których oskarżono o usiłowanie wyłudzenia 250 mln zł Polskiego Funduszu Rozwoju, mogli zostać członkowie reprezentacji Polski. - Słyszę o bardzo dużych stratach inwestycyjnych u minimum dwóch osób, w tym u jednej o stratach idących w dziesiątki milionów złotych - napisał dziennikarz w poście opublikowanym na Twitterze.

>> Boniek na konferencji PZPN: Za rok spotkamy się, by świętować awans na mistrzostwa Europy

Nie wiadomo o kogo dokładnie chodzi. Nie wiadomo też czy sprawa dotyczy piłkarzy lub członków sztabu. Jeżeli jednak jest prawdą, mogłoby się okazać, że taka afera miała znaczący wpływ na postawę i pracę dotkniętych nią osób, podczas mistrzostw świata w Rosji.

***

>> Paul Pogba chce wrócić do Juventusu. Efekt Ronaldo?

>> Kylian Mbappe w końcowej fazie turnieju grał z kontuzją

Więcej o: