Andrzej Woźniak członkiem sztabu szkoleniowego. Jerzy Brzęczek zadecydował

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek poinformował na konferencji prasowej, że trenerem bramkarzy kadry Polski będzie Andrzej Woźniak, w przeszłości skazany za korupcję w polskiej piłce. Boniek: Klepnąłem tę kandydaturę.

Andrzej Woźniak w przeszłości był zamieszany w aferę korupcyjną, związaną z ustawianiem meczów w polskiej lidze. Było to w czasie jego pracy w Koronie Kielce w latach 2002-2005.

Brzęczek będzie bronił Woźniaka. Selekcjoner reprezentacji Polski zacznie swe rządy inaczej niż Nawałka

W 2009 został skazany na 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę 30 tys. zł. Wydział Dyscypliny PZPN zdyskwalifikował go wtedy na pięć lat i dołożył swój mandat wynoszący 10 tys. zł.

Woźniak przez kibiców został zapamiętany dzięki meczowi Francja - Polska z 1995 roku, podczas którego popisywał się znakomitymi interwencjami i obroną karnego. Barw biało-czerwonej drużyny strzegł 20 razy.

Jerzy Brzęczek współpracował z Andrzejem Woźniakiem w czasie pracy w Lechii Gdańsk.

Zbigniew Boniek broni Andrzeja Woźniaka

Decyzji o zatrudnieniu Andrzeja Woźniaka w reprezentacji broni Zbigniew Boniek. - Kiedy Jurek przedstawił mi kandydaturę Andrzeja Woźniaka to miałem pewne obawy, ale Jurek przedstawił mi dokładnie sytuację i uważam, że Andrzej poniósł już konsekwencje swojej decyzji. Dlatego klepnąłem tę kandydaturę - powiedział na konferencji.

'Jerzy Brzęczek dostał cios poniżej pasa. To paranoja'. Roman Kosecki o wyborze Woźniaka

Jerzy Brzęczek Inaczej niż u Nawałki

Jerzy Brzęczek swoją pracę w PZPN rozpocznie w stylu nieco innym niż Adam Nawałka, przynajmniej jeśli chodzi o charakter współpracy z mediami. Dotychczasowy szkoleniowiec dość szybko przeszedł na system rozmów tylko na konferencjach prasowych. Poza nimi nie udzielał żadnych wywiadów uznając, że w ten sposób zaoszczędzi sporo czasu i będzie mógł skupić się na meritum pracy. Brzęczek choć przez moment też rozważał ograniczenie swojej medialnej obecności, na razie przyjął inny wariant. Dziennikarzom indywidualnych wywiadów ma na razie nie odmawiać, by przynajmniej na początku wyjaśniać i tłumaczyć swoją filozofię pracy z kadrą i niektóre decyzje.

Nowy selekcjoner kadry ma być gościem specjalnego wydania programu Dogrywka na Sport.pl.Więcej o: