UEFA Liga Narodów. Kiedy grają Polacy? [TERMINARZ]

We wrześniu startują nowe rozgrywki UEFA Liga Narodów. W dywizji A, w której znajdują się najlepsze zespoły, wystartują Polacy. Kiedy odbędą się mecze.

 Już w czwartek startuje pierwsza edycja Ligi Narodów. W założeniu ma ona zmniejszyć liczbę meczów towarzyskich, aby było więcej spotkań "o coś". Zwycięzcy poszczególnych dywizji będą mieli zapewniony awans do Euro 2020. 

Ścieżka awansu na ME 2020 jest jednak bardzo skomplikowana i trudno się w niej połapać. Warto więc sprawdzić, jaki jest regulamin nowych rozgrywek, w przypadku ewentualnego potknięcia w eliminacjach do ME można zagrać w kuriozalnych wręcz barażach.
Nowe rozgrywki, mają zwiększyć rywalizację wśród europejskich reprezentacji i zmniejszyć liczbę spotkań towarzyskich, czyli de facto meczów o nic.

Z punktu widzenia polskiego kibica wrześniowy mecz z Włochami będzie ważny, ponieważ potyczka z "Azzurri" będzie debiutem na ławce trenerskiej nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka.

W eliminacjach do mundialu oraz do Euro reprezentacja Polski swoje mecze rozgrywała na PGE Narodowym. W Lidze Narodów będzie zmiana, ponieważ już kilka miesięcy temu Zbigniew Boniek zapowiedział, że spotkania tych rozgrywek "biało-czerwoni" będą rozgrywane na odnowionym Stadionie Śląskim

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w Lidze Narodów:

7 września, Bologna, godz. 20.45: Włochy - Polska

11 października, Chorzów, godz. 20.45: Polska - Portugalia

14 października, Chorzów, godz. 20.45: Polska - Włochy

20 listopada, xxx, godz. 20.45: Portugalia - Polska

Zgrupowanie kadry przed Liga Narodów zaczęło się już w niedzielę w Warszawie, a Robert Lewandowski będzie w tej grupie zawodników, która dotrze na miejsce jako pierwsza.

Brzęczek zdecydował się wezwać zawodników jak najszybciej, by jak najwięcej zrobić z nimi przed meczem z Italią.

Zobacz szczegółowy program transmisji meczów

Polsat Sport opublikował program transmisji meczów 1. i 2. kolejki Ligi Narodów planowanych na dni od 6 do 8 i od 9 do 11 września. W piątek 7 września dojdzie do spotkania Włochy - Polska. Pokaże je również TVP

Więcej o:
Copyright © Agora SA