Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Kto wychodzi z grupy H, a kto wraca do domu?

Do ostatniej chwili ostatnich meczów grupy H, wahały się losy awansu trzech drużyn. Japonia straciła bramkę w meczu z naszą reprezentacją i nie mogła być pewna awansu

Do ostatniej chwili ostatnich meczów grupy H, wahały się losy awansu trzech drużyn. Japonia straciła bramkę w meczu z naszą reprezentacją i nie mogła być pewna awansu, ale Kolumbia zdobyła bramkę w meczu z Senegalem (bramkę dla Kolumbijczyków zdobył Yerry Mina, ten sam, który pierwszą bramkę zdobył w meczu z Polską). To sprawiło, że Senegal i Japonia zdobyły po tyle samo punktów w tabelce i o awansie decydowały punkty fair play. Japończycy zdobyli ich więcej i to dało im awans. Gdyby jednak Senegal wyrównał na 1:1, to przeszedłby dalej, a wyeliminowałby Japonię.

GREGORIO BORGIA/AP

Japończycy w ostatnich minutach grali na czas. Sprawili, że widowisko właściwie straciło sens, takie zachowanie też jest oceniane w klasyfikacji, ale jest dużo mniej punktowane niż kartki żółte i czerwone.

Finalnie awansowali Kolumbia na pierwszym miejscu i Japonia na miejscu drugim. Do krajów wracają reprezentacje Polski i Senegalu. Do fazy pucharowej nie przeszła żadna drużyna z Afryki.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ