Mundial 2018. Cedric Soares, reprezentant Portugalii: Jan Bednarek to fantastyczny piłkarz

Cedric Soares, czyli reprezentant Portugalii oraz klubowy kolega Jana Bednarka z Southampton, bardzo pochlebnie wypowiedział się o Polaku.

- Jan to fantastyczny, młody piłkarz, który dużo się uczy. Gra bardzo dobrze i zdecydowanie jestem z niego dumny. Staram się dawać mu tyle rad, ile tylko mogę. Widzę, że to do niego trafia i staje się coraz lepszy - mówi Soares cytowany przez TVP Sport.

Bednarek wystąpił w spotkaniu z Senegalem (1:2). Po przerwie zmienił kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. I zmienił też ustawienie całej drużyny, bo z 4-4-2 przeszliśmy na 3-5-2. Jak zagrał?
Wygrał kilka pojedynków, które zakończyły ataki Senegalczyków, ale co z tego, skoro w 60. minucie się zagapił, nie przechwycił piłki od Grzegorza Krychowiaka i doprowadził do straty drugiego gola.

A jak drugą bramkę dla Senegalu skomentował Soares?

- Na pewno była to dziwna sytuacja. Sędzia pozwolił strzelcowi wejść na boisko, czego nikt się nie spodziewał. Takie rzeczy to też część futbolu. Trzeba być tego świadomym - mówił Cedric.

Bednarek ma szansę zagrać również w niedzielnym meczu z Kolumbią.

***

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski


 

Więcej o: