Mistrzostwa świata 2018. Czy Kamil Glik zagra z Kolumbią? "Wszystko wygląda bardzo pozytywnie"

- Od poniedziałku jest w pełnym treningu, w normalnym kontakcie z innymi zawodnikami. Decyzja należy do selekcjonera - odparł Remigiusz Rzepka, trener reprezentacji Polski od przygotowania fizycznego, którego w piątek dziennikarze zapytali o stan zdrowia Kamila Glika.

Cały czas pojawiają się pytania o jego gotowość. Wciąż nie ma bowiem jasnej deklaracji czy zagra z Kolumbią. Im bliżej meczu, tym jednak ze sztabu kadry płyną coraz bardziej pozytywne wiadomości.

- Kamil jest dopuszczony do pełnych zajęć, jest pod stałą opieką lekarza. Nie mamy żadnych sygnałów co do jego dolegliwości. Poświęcił dużo czasu i energii, żeby się odbudować. Jest w pełnym obciążeniu treningowym - mówił Rzepka.

- Wszystko wygląda bardzo pozytywnie. Wykonaliśmy z nim dużą pracę. Cały czas budujemy jego gotowość do gry, ale decyzja należy do selekcjonera - dodał trener od przygotowania fizycznego.

Przypomnijmy, że Glik kontuzji nabawił się pod koniec zgrupowania w Arłamowie. Podczas gry w siatkonogę wykonał przewrotkę i upadł tak niefortunnie, że uszkodził sobie bark.

Do meczu z Kolumbią zostały dwa dni. Przed kadrą też jeszcze dwa treningi - w piątek wieczorem w Soczi i w sobotę wieczorem w Kazaniu, gdzie dzień później o 20 zagramy drugi mecz na MŚ.

Więcej o: