Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata 2018. Remigiusz Rzepka: Pogoda w Soczi nas nie zaskoczyła

W Soczi jest duszno i parno? No cóż, nie mamy na to wpływu. Ale nie jesteśmy zaskoczeni taką pogodą - mówi Remigiusz Rzepka, specjalista od przygotowania fizycznego w reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski od tygodnia trenuje na wybrzeżu Morza Czarnego. Wilgotne powietrze w Soczi może przytkać podczas treningów. Wystarczy chwila spędzona w pełnym słońcu, a z człowieka leje się pot. - Dlatego trenujemy wcześnie rano albo późnym popołudniem - tłumaczy Remigiusz Rzepka.

Ale jego słowa nie ucinają dyskusji. W piątkowym „Przeglądzie Sportowym” Jerzy Dudek mówił, że obecna reprezentacja niebezpiecznie przypomina mu tę z 2002 r., która mocno trenowała przed MŚ w Niemczech (jak obecna w Arłamowie), w Korei miała łapać w świeżość, ale nie spodziewała się, że jest tak wilgotno.

W Soczi też jest duszno i parno. Uciekać stąd chcą nawet Brazylijczycy, czyli nacja, która raczej powinna lubić palące słońce, a przynajmniej być przyzwyczajona do takich warunków.

- My z naszego pobytu w Soczi jesteśmy bardzo zadowoleni. Mam tu na myśli bazę, czyli hotel, boisko, transport. Wszystko jest na najwyższym poziomie. A pogoda? No cóż, nie mamy na nią wpływu. Ale to też nie jest tak, że jesteśmy nią zaskoczeni - mówi Rzepka.

W niedzielę Polacy zagrają z Kolumbią. Polecą do Kazania, gdzie też ma być gorąco: w ciągu dnia odczuwalne temperatury mają dochodzić do 34 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej zapowiada się na meczu z Japonią w Wołgogradzie, gdzie zwykle temperatura jest o kilka stopni wyższa niż w Soczi.

- Pięć dni przerwy między meczami to wystarczający okres, żeby się spokojnie zregenerować. Zresztą na dyspozycję meczową ma wpływ wiele czynników. Cały czas monitorujemy wyniki piłkarzy i są one na bardzo dobrym poziomie - uspokaja Rzepka.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (119)
Mistrzostwa świata 2018. Remigiusz Rzepka: Pogoda w Soczi nas nie zaskoczyła
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 18 razy 16

  ale wódka jest tania

  więc atmosfera jest świetna i peszko nie narzeka

  jedynie Krychowiak mówi, że jest za ciepło na kożuch

  i jeszcze się zemści

 • kuranieptak

  Oceniono 12 razy 10

  Ponoć w ubikacjach w Soczi dają tylko dwuwarstwowy papier toaletowy. Ewidentny spisek przeciw naszym dzielnym orłom. Plus te wilgotne powietrze. Nie jest dobrze.

 • e-menda77

  Oceniono 12 razy 10

  Działacze rzucili się na luksusowy hotel w Soczi jako jedna z pierwszych drużyn. Udało się zarezerwować. Byli z siebie niezmiernie dumni. A teraz nie pasuje?

 • bernardo82

  Oceniono 11 razy 9

  Jakby by trenowali pod wołgogradem to winne byłby muszki i komary, jak nad bałtykiem to winna byłaby wietrzna pogoda, jak pod moskwą to brak spokoju... itd itd...

 • slon2002

  Oceniono 7 razy 7

  jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. ... a dokładnie o pieniądze dla kopaczy od PZPN. PZPN dostanie 9,5 mln USD za udział drużyny polskiej w turnieju. Zbieranina kopaczy, jak zwykle targują się, ile z tego dostaną do ręki. Tak położyli trzy poprzednie turnieje. Pierwszy mecz przegrany "na stojaka", żeby pokazać sitwie z PZPN, że jak nie zapłacą godziwie, to gry żadnej nie będzie. A gazeciarze, jak zwykle udają, że nie wiedzą o co chodzi, a to chodzi o kasę!!! Za trzy przegrane mecze w eliminacjach, każdy z kadrowiczów dostanie od 500 tys do 750 tys złotych. Bez wysiłku. Z wysiłkiem PZPN dostanie o milion USD więcej, i na kopacza wypadnie od 50 tys do 80 tys PLN więcej. To ja się pytam, komu chce się grać za 10% więcej??? przed ciężkim sezonem młócki ligowej??? W grę "na stojaka" można też nieźle zarobić i pojechać na wymarzone wakacje już 29 czerwca. Wczasy ju z kupione, kobity nagrzane, pogoda sprzyja, to czego tu chcieć więcej???

 • oko2009

  Oceniono 11 razy 7

  "Chu...wej tancerce nawet majtki w kroku przeszkadzają".

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 8 razy 6

  Bidulki. To oni dopiero teraz chcieli zaczac na serio trenowac? Moim skromnym zdaniem ciezki trening powinien skonczyc sie juz jakis czas temu. Teraz, w czasie mistrzostw trzeba oszczedzac sily i trening powinien byc raczej lekki (tapering), podtrzymujacy "rozruszanie organizmu" i zamisat forsowac organizm, skoncentrowac sie raczej nalezy na zgraniu i strategii.

 • klamtusek

  Oceniono 7 razy 5

  I już wiadomo kto jest winny - wilgotne powietrze.

 • remo29

  Oceniono 7 razy 5

  Za chwilę zwalą winę na swoich fryzjerów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX