Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Kontuzja Błaszczykowskiego.

Setny mecz Jakuba Błaszczykowskiego w barwach narodowych nie był dla niego szczęśliwy.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata od 12 lat i jednocześnie setny mecz Jakuba Błaszczykowskiego w barwach narodowych nie był dla niego szczęśliwy. Jako drużyna przegrali spotkanie, a pierwszą bramka dla przeciwników padła po samobójczym strzale Thiago Cionka. Sam Kuba doznał kontuzji po zderzeniu z Yuossoufem Sabalym i po przerwie nie powrócił na boisko. Nasz skrzydłowy po feralnym zajściu ledwo chodził i Adam Nawałka zdecydował o zastąpieniu go w drugiej połowie.

Youssouf Sabaly i Jakub Błaszczykowski w meczu Polska-Senegal. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, Moskwa, Stadion Spartaka, 19 czerwca 2018Youssouf Sabaly i Jakub Błaszczykowski w meczu Polska-Senegal. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, Moskwa, Stadion Spartaka, 19 czerwca 2018 Fot. Eduardo Verdugo / AP Photo

 Występ Kuby Błaszczykowskiego w meczach MŚ 2018 nie był pewny do ostatniej chwili, gdyż skrzydłowy zmagał się z kontuzją pleców. Kontuzja wykluczyła zawodnika z oficjalnych spotkań od czasu meczu towarzyskiego reprezentacji Polski z Meksykiem w listopadzie. Była to prawie najdłuższa przerwa tego zawodnika, którą udało się wyleczyć w ostatnim momencie. Nie wiadomo jeszcze jakie skutki będzie miała kontuzja kostki.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ