Mundial 2018. Czy mamy szanse na wyjście z grupy.

Za chwilę mecz Polska - Kolumbia, a pojawiają się pytania czy mamy szansę na wyjście z grupy.

Za chwilę mecz Polska – Kolumbia, a pojawiają się pytania czy mamy szansę na wyjście z grupy. Z każdej z ośmiu grup wychodzą po dwie reprezentacje. W każdej grupie są 4 zespoły, więc z fazy grupowej wychodzi połowa z 32 drużyn. Każda reprezentacja w grupie rozgrywa trzy mecze, po tych meczach wiadomo kto przechodzi do 1/8 fazy finałowej.

Polska-Senegal, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018Polska-Senegal, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Drużyny z pierwszych miejsc w fazach grupowych grają dalej w 1/8 finałów z drużynami z drugich miejsc z faz grupowych. Nasza reprezentacja gra w grupie H, a pierwsza drużyna z tej grupy będzie grała z drugą drużyną z grupy G- 3 lipca w Moskwie, natomiast druga drużyna z naszej grupy zagra z pierwszą drużyną grupy G- 2 lipca w Rostowie.

Możliwych scenariuszy jest nadal bardzo dużo, a przed reprezentacją Polski jeszcze dwa mecze, w których może wydarzyć się wszystko. W grupie G, która będzie pierwszym przeciwnikiem naszej grupy w fazie finałowej, są: Belgia, Panama, Anglia, Tunezja.

Więcej o: