Mundial 2018. Jan Bednarek chwalony przez trenera Southampton

Trener Southampton, Mark Hughes bardzo chwali swojego zawodnika i reprezentanta Polski, Jana Bednarka. "Jest gotowy" stwierdził menadżer "Świętych".

W rozmowie z stroną klubową, trener Southampton, Mark Hughes skomentował powołanie Jana Bednarka do reprezentacji Polski na mundial 2018. 54-letni szkoleniowiec skomplementował polskiego defensora, twierdząc, że jest gotowy na udział w mistrzostwach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z niego i z tego jaką pracę wykonał, odkąd przyszedł do nas - stwierdził Hughes.

- Trafił do pierwszego składu w trudnym momencie. Klub walczył o utrzymanie, a my straciliśmy Jacka Stephensa. Mogliśmy przesunąć któregoś z bardziej doświadczonych zawodników, którzy nie grali na pozycji środkowego obrońcy, ale widziałem jak pracował Bednarek na treningach i wiedziałem, że jest gotowy - dodał trener Southampton.

- Jeżeli ktoś zapyta mnie się o jego rolę w reprezentacji, to jestem przekonany, że może zrobić tyle dobrego, ile zrobił dla nas - zakończył 54-latek.

Jan Bednarek może być jednym z zastępców Kamila Glika, gdyby defensor AS Monaco nie mógłby pojechać na mundial. O miejsce w składzie będzie walczył z Michałem Pazdanem, Thiago Cionkiem oraz wspomnianym Kamilem Glikiem (jeżeli 30-latek nie będzie w stanie zagrać na mistrzostwach, to jego miejsce zajmie Marcin Kamiński).

Już we wtorek Polacy zagrają ostatni mecz sparingowy przed wylotem do Rosji na mistrzostwa świata. Rywalem "biało-czerwonych" będzie Litwa. Już 19 czerwca zawodnicy Adama Nawałki zagrają pierwszy mecz grupowy mundialu z Senegalem.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o: