Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Piękne słowa Błaszczykowskiego o Gliku: To świetny piłkarz i człowiek. Lider.

W piątek reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Chile. Będzie to przedostatnie spotkanie biało-czerwonych przed wylotem na mundial. - Poprzednie sprawdziany były bardzo wartościowe, teraz też tak będzie. Mecz z Chile zapowiada się okazale - przyznał Adam Nawałka na czwartkowej konferencji prasowej. W starciu z Chile, jak i prawdopodobnie całym mundialu, zabraknie kontuzjowanego Kamila Glika. - Kamil jest dobrym piłkarzem, świetnym człowiekiem i liderem. Trzymamy za niego kciuki - dodał Jakub Błaszczykowski.

- Piątkowe starcie to kolejny etap przygotowań do MŚ. Poprzednie sprawdziany były bardzo wartościowe, teraz też tak będzie. Mecz z Chile zapowiada się okazale. Nasi rywale świetnie prezentują się pod względem wyszkolenia technicznego. Również ich styl gry przypomina naszych grupowych rywali, jednak nie tylko Kolumbijczyków, ale także Senegalczyków. Liczymy na to, że rozegramy to spotkanie w dobrym tempie, ale jak wiadomo - dużo pracy zostało włożone w element motoryki, trenowaliśmy bardzo ciężko, i widać, że to zmęczenie na razie się skumulowało i nałożyło, podobnie może być w trakcie spotkania - rozpoczął Nawałka oceniając najbliższych rywali Polaków.

I dodał: Jestem zadowolony z pracy zawodników, którzy trenowali bardzo ciężko. Ostatnio przeszliśmy na zajęcia raz dziennie, by odpowiednio przygotować dyspozycję motoryczną na pierwszy mecz w Rosji. Dużo pracowaliśmy nad mocą i siłą, ale wytrzymałość robiliśmy głównie w grach. Taktyka wymaga doskonalenia cały czas, mamy kilka pomysłów, by to zrobić w obronie i w ataku.

Po ocenie rywala wszyscy, łącznie z selekcjonerem, przeszli do tematu najważniejszego - kontuzji Kamila Glika. - Uraz Kamila jest bardzo poważny, jego występ na mistrzostwach stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Jesteśmy jednak przygotowani na grę w innym wariancie. Oczywiście, niemożliwe jest zastąpienie najlepszych zawodników jeden do jednego, ale będziemy się starać, aby jakość pozostała na takim samym poziomie. Powtarzam jednak, że problem jednego, jest szansą drugiego - stwierdził w swoim stylu selekcjoner.

- Kamil jest bardzo dobrym piłkarzem, ale jest też liderem. Jest świetnym człowiekiem, trzymamy za niego kciuki. Wiemy, że cały czas jest i będzie z nami. Tworzymy jedną zgraną grupę. To widać nie tylko na boisku, to przynosi efekty w postaci dobrych wyników. Liczymy, że tak będzie w najbliższych meczach - dodał na zakończenie Jakub Błaszczykowski.

TERMINARZ MUNDIALU W ROSJI (ZOBACZ CAŁY)

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ