Jasna deklaracja Grzegorza Krychowiaka. Chce zostać w PSG

Grzegorz Krychowiak nie zamierza szukać nowego klubu. Reprezentacyjny pomocnik zapowiedział, że chce wrócić do Paris Saint-Germain i walczyć o miejsce w pierwszym składzie.

- Wracam do Paris Saint-Germain i będę chciał wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce. Z nowym trenerem [Thomasem Tuchelem - red.] jeszcze nie rozmawiałem - powiedział Grzegorz Krychowiak w programie "Projekt Mundial" realizowanym przez "Łączy Nas Piłka".

Przypomnijmy, że Krychowiak jest zawodnikiem PSG od czerwca 2016 roku. Do Paryża trafił tuż po bardzo udanym Euro 2016. W zespole mistrzów Francji nie zdołał się jednak przebić do podstawowej jedenastki, i po roku odszedł na wypożyczenie do West Bromwich Albion.

W Anglii wiodło mu się różnie. Wystąpił w 31 meczach, w których zaliczył 3 asysty, ale bardzo często był krytykowany przez kibiców i ekspertów. W dodatku jego drużyna zajęła ostatnie miejsce w Premier League i spadła do niższej klasy rozgrywek.

Po zakończeniu sezonu ligowego spekulowano, że PSG ponownie wypożyczy Krychowiaka, w grę miał wchodzić również transfer definitywny, którym - zdaniem zagranicznych mediów - interesowała się m.in. Sevilla, z której Polak trafił do Francji.

28-latek nie zamierza jednak szukać nowego klubu, tylko chce walczyć o grę w PSG. W tym może pomóc mu zmiana trenera. Niedawno Unaia Emery`ego na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił bowiem Thomas Tuchel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.