Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Sławomir Peszko po mistrzostwach świata kończy karierę reprezentacyjną

Sławomir Peszko w rozmowie z Michałem Kołodziejczykiem z WP Sportowe Fakty powiedział, że po mundialu zakończy reprezentacyjną karierę.

Reprezentacja Polski przebywa obecnie w Arłamowie, gdzie kadrowicze Adama Nawałki przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. Wśród powołanych jest Sławomir Peszko, który cały czas walczy o bilet na mundial.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

W rozmowie z WP Sportowe Fakty zawodnik Lechii przyznał, że to będą dla niego ostatnie mistrzostwa i po mundialu kończy karierę reprezentacyjną.

 - W tym roku mija dziesięć lat odkąd zadebiutowałem w reprezentacji. Robiłem to z lepszym lub gorszym skutkiem, ale zawsze pełniłem jakąś rolę. Myślę, że teraz po mundialu będzie najlepszy czas, by zakończyć reprezentacyjną przygodę - stwierdził Sławomir Peszko w rozmowie z Michałem Kołodziejczykiem.

Peszko zadebiutował w reprezentacji w 19 listopada 2008 roku. Do tej pory zagrał w 43 spotkaniach kadry narodowej, w których strzelił 2 bramki.

Całość wypowiedzi reprezentanta Polski dotyczącej zakończenia kariery w zespole narodowym znajdziecie TUTAJ

Glik również kończy z kadrą?

Według naszych informacji, po mundialu z kadrą pożegna się także Kamil Glik. W marcu Sebastian Staszewski ze Sport.pl pisał, że obrońca od kilku miesięcy analizował różne scenariusze. Piłkarz brał pod uwagę na przykład kontynuowanie występów w kadrze aż do mistrzostw Europy w 2020 r. Ostatecznie jednak zdecydował, że z drużyną narodową rozstanie się zaraz po tegorocznym mundialu. Jest to o tyle zaskakujące, że podczas turnieju będzie miał dopiero 30 lat. A przykłady Jacka Bąka czy Michała Żewłakowa udowadniają, że nawet grubo po trzydziestce można z powodzeniem grać w reprezentacyjnej defensywie. Glik uznał jednak, że to właśnie lato 2018 r. będzie idealnym momentem na podjęcie tej niespodziewanej decyzji.

Więcej na temat rozważań Glika można przeczytać TUTAJ.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ