MŚ 2018. Powraca akcja z goleniem głowy na łyso. Michał Pazdan: Już wiem, kto bez problemu weźmie w niej udział

- Znowu jest ta akcja? Pierwsze słyszę. Bez problemu weźmie w niej udział Rafał Kurzawa - zaśmiał się Michał Pazdan, który na czwartkowej konferencji dowiedział się o tym, że Polacy - jeśli kadra awansuje do finału mistrzostw świata - znowu chcą się ogolić na łyso.

To już druga taka akcja. Fani piłki nożnej ogolenie głowy „na Pazdana” deklarowali już dwa lata temu - w trakcie Euro 2016, kiedy cały kraj opanowała „Pazdanomania”. 

Kilka dni temu na Facebooku znowu powstało wydarzenie, do którego masowo dodają się internauci deklarujący, że jeśli Polska na mundialu awansuje do finału, to zgolą się „na Pazdana”.

Już w tej chwili - choć do startu MŚ zostały jeszcze dwa tygodnie, a do finału półtora miesiąca - chętnych do zgolenia się „na Pazdana” jest 12 tys. osób, a blisko 30 tys. interesuje się tym wydarzeniem.

- Serio? Znowu jest akcja z goleniem głowy na łyso? - zdziwił się Pazdan na czwartkowej konferencji. - Pierwsze słyszę. W kadrze nikt się jeszcze nie zadeklarował, ale podejrzewam, że bez problemu weźmie udział w tej akcji Rafał Kurzawa - uśmiechnął się legionista, wskazując na pomocnika Górnika Zabrze, czyli innego łysego kadrowicza,

Dalej Pazdan pytany był o drużynę Senegalu. A zwłaszcza o jej największą gwiazdę Sadio Mane, którego być może będzie musiał pilnować. - Ważna będzie cała drużyna, nie tylko indywidualne pozycje. Asekuracja w obronie będzie kluczowa. Tym doszliśmy do ćwierćfinału Euro 2016 - przypomniał.

- Ale skupmy się na sobie. Jesteśmy w Arłamowie, trenujemy na maksa i to się w tej chwili liczy. Choć wiadomo, mistrzostwa świata to mistrzostwa świata, ciśnienie powoli wzrasta - dodawał Pazdan.

Kadrowicze w Arłamowie będą trenować do 7 czerwca. Potem polecą do Poznania, gdzie dzień później zagrają sparing z Chile. Dzień przed wylotem do Rosji, 12 czerwca, czeka ich jeszcze sparing z Litwą.

Więcej o: