Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska wysoko pokonała trzecioligowca w sparingu. Hattrick Teodorczyka

W piątkowym meczu kontrolnym rozegranym w Cetniewie, na zakończenie zgrupowania w Juracie, reprezentacja Polski pokonała KP Starogard 6:0. W meczu błysnął Łukasz Teodorczyk.

Polacy, przy zamkniętych bramkach, rozegrali mecz kontrolny w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Rywalem biało-czerwonych był Klub Piłkarski Starogard. To III-ligowiec, który w grupie II jest jedną z lepiej punktujących drużyn.

Spotkanie nie było dostępne dla kibiców, ale jak ustalił Sport.pl nasza reprezentacja rozpoczęła mecz w następującym składzie: Białkowski, Kamiński, Cionek, Bednarek, Krychowiak, Kurzawa, Żurkowski, Peszko, Błaszczykowski, Grosicki, Milik. Oznaczać by to mogło, że znów zagraliśmy w ustawieniu, które Nawałka trenował w ostatnich meczach towarzyskich, czyli z trójką obrońców. 

W spotkaniu selekcjoner dokonał  jednak wielu zmian, tak, że w praktyce zagrali wszyscy ostatnio trenujący normalnie i zabrani do Cetniewa zawodnicy (Glik i Linetty, byli wyłączeni z zajęć, pierwszy przez przeciążenie Achillesa, drugi przez infekcję).

Gole w spotkaniu z KP strzelili Krychowiak i Milik (z karnego), a potem błyszczał już Teodorczyk. Zawodnik Anderlechtu popisał się hattrickiem. Jednego gola rywale wbili sobie sami i przegrali 0:6.

Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze, nikt nie doznał żadnego urazu. Z okazji meczu z kadrą ekipa ze Starogardu, a także młodzież z tego klubu, zrobiła sobie z reprezentantami Polski pamiątkowe zdjęcia.

Na sobotę rano Adam Nawałka zaplanował jeszcze trening w Jastarni, ale nie wiadomo, czy te zajęcia się odbędą. Po nich ma zakończyć się pierwsze cześć przygotowań do mundialu. Po kilku dniach przerwy, od wtorku, zawodnicy zaczną zjeżdżać się do Arłamowa. Pojawić się mają tam również Lewandowski i Piszczek, których zabrakło w Juracie.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ