Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Kamil Glik kontuzjowany. Adam Nawałka: Czeka na badanie usg

- Kamil Glik w poniedziałek przejdzie w Gdańsku badanie usg. Ma problemy z Achillesem - zdradził Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski, która zaczyna właśnie zgrupowanie w Juracie.

To już ostatnia prosta. W poniedziałek zaczęło się zgrupowanie w Juracie. Przez Adama Nawałkę nazywane: regeneracyjnym. Piłkarze mają czas do wtorku (godz. 20), by przybyć do hotelu. Ale selekcjoner z dziennikarzami spotkał się już w poniedziałek, w południe, w niewielkiej sali konferencyjnej hotelu Bryza.

- Pytacie o kontuzje? Michał Pazdan nie grał w meczu z Lechem ze względu na drobny uraz, ale to nic poważnego - przyjedzie do Juraty w pełnej gotowości. Krzysztof Mączyński z kolei leczy kontuzję kolana od dłuższego czasu, ale powinien być w pełnej gotowości na zgrupowanie w Arłamowie - zaczął Nawałka.

I mówił dalej: - Problemy z Achillesem ma też Kamil Glik. Dlatego w poniedziałek przejdzie w Gdańsku badanie usg. Ale on jest przemęczony. Słowa uznania, że w ogóle przyjechał. Trochę się będzie leczył, pracował z fizjoterapeutami, ale zdąży. To drobny uraz - uspokajał Nawałka.

Kadra Polski w Juracie przebywać będzie do soboty. - Planujemy treningi wyrównawcze. Ci z zaległościami będą pracowali intensywniej, Zaczynają już dzisiaj. Wiadomo, że nie da się zastąpić meczu grami kontrolnymi, ale stworzymy taką możliwość.

- Mamy w planie grę kontrolną już w Juracie, a potem w Arłamowie. Będzie nam sędziował Szymon Marciniak, jeden z najlepszych arbitrów na świecie. Czeka nas także prezentacja dotycząca przepisów. Dodam też, że w trakcie tej drugiej gry towarzyszył nam będzie VAR - zdradził Nawałka.

Kadra na zgrupowania w Juracie i Arłamowie

Bramkarze: Bartosz Białkowski (Ipswich), Łukasz Fabiański (Swansea), Łukasz Skorupski (Roma), Wojciech Szczęsny (Juventus).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Michał Pazdan (Legia), Łukas

z Piszczek (Borussia Dortmund).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg), Paweł Dawidowicz (Palermo). Przemysław Frankowski (Jagiellonia), Jacek Góralski (Łudogorec), Kamil Grosicki (Hull), Grzegorz Krychowiak (WBA), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria), Krzysztof Mączyński (Legia), Sławomir Peszko (Lechia), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Szymański (Legia), Piotr Zieliński (Napoli) Szymon Żurkowski (Górnik).

Napastnicy: Dawid Kownacki (Sampdoria), Robert Lewandowski (Bayern), Arkadiusz Milik (Napoli), Łukasz Teodorczyk (Anderlecht), Kamil Wilczek (Broendby).

Najszybsze relacje na żywo w nowej aplikacji piłkarskiej Football LIVE - POBIERZ TUTAJ!

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ