Adam Nawałka zabierze więcej piłkarzy na zgrupowania

Kilka dni temu Adam Nawałka podał listę 35 zawodników, z których ma wybrać 23-osobową kadrę na MŚ w Rosji. Na obozy przygotowawcze w Juracie i Arłamowie miało pojechać 28 piłkarzy, już teraz wiadomo jednak, że tak się nie stanie.

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" Nawałka na dwa obozy: regeneracyjny w Juracie i przygotowawczy w Arłamowie, zabierze więcej niż 28 zawodników. Selekcjoner zmieni tym samym swoje pierwotne plany. Zmuszają go do tego problemy zdrowotne niektórych piłkarzy.

Na kłopoty ze zdrowiem narzekają, bądź do niedawna narzekali m.in. piłkarze Legiii Warszawa - Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński. Do gry po ciężkim urazie kolana dopiero wraca Maciej Makuszewski, a Jakub Błaszczykowski kilkanaście dni temu wrócił na boisku po półrocznej przerwie.

Decyzję dotyczącą wyboru ostatecznej grupy 23 piłkarzy, którzy w czerwcu wystartują w MŚ w Rosji, Adam Nawałka ogłosi 4 czerwca, na koniec zgrupowania w Arłamowie. 4 dni później (8 czerwca o 20:45) Polska zagra towarzysko z Chile na stadionie w Poznaniu, a 12 czerwca o 18:00 biało-czerwoni zmierzą się z Litwą na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej o: